Zločin ze žárlivosti: Pomstila se expřítelkyni tím nejhorším možným způsobem. Z jejího činu vám budou stát vlasy hrůzou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Shanda Sherer
Shanda Sherer

Když se Shanda Sharer přestěhovala v roce 1991 do Hazelwoodu, byla to obyčejná nenápadná dívka. Brzy se ale stala legendou poté, co se její příběh dostal do novin a televize.

Na škole se Shanda seznámila s Amandou Heawrin, se kterou se rychle spřátelila. Brzy se staly také partnerkami a svým vztahem se nijak netajily.

Když se spolu v říjnu toho roku zúčastnily na školním plese tance, začala se s nimi hádat šestnáctiletá Melinda Loveless, bývalá přítelkyně Amandy. Ta ze žárlivosti začala vyhrožovat, že Shandu zabije. Tehdy to ale všichni brali jen jako slova do větru.

Hrůzostrašná noc plná násilí

Melinda si brzy sehnala tři kamarádky, které přesvědčila, aby jí pomohly s pomstou. 10. ledna 1992 čtyři dívky přijely k domu, kde Shanda bydlela.

Zatímco Melinda zůstala skrytá pod dekou na zadním sedadle auta, zbylé tři vyzvedly Shandu pod záminkou, že jedou na setkání s její láskou a ona by u toho neměla chybět.

Jakmile sedla do auta, ukrytá Melinda jí začala vyhrožovat nožem. I když dívka slíbila, že se s přítelkyní rozejde, byla odvezena na nedalekou skládku, kde ji čtyři únoskyně brutálně kopaly a bodaly nožem do nahého těla.

Jelikož byl nůž příliš tupý na podříznutí hrdla, škrtily ji a poté ji v domnění, že je mrtvá, daly do kufru auta a odjely celou událost zapít. Dvě z dívek přitom už tou dobou měly pocit, že jednají přehnaně, protože šly do plánu s tím, že Shandu pouze vystraší.

Když začala v kufru křičet, dívky se pro ni vrátily a znovu do ní bodaly a kopaly. Především Melinda a Laurie Tackett, která si násilí užívala.

Nakonec se parta zastavila na benzínce, do láhve od pití natočily benzín a o kus dál dívku pohodily v lese, zapálily a ujistily se, že je skutečně mrtvá.

Tělo našli druhý den dva lesníci. Anna Rippey a Toni Lawrence, které se mučení účastnily, nakonec podlehly strachu a všechno nahlásily místnímu šerifovi. Ten dal ihned všechny čtyři dívky zatknout.

Trestu smrti se vyhnuly

Dívky byly souzeny jako dospělé, ale přece jenom kvůli jejich nízkému věku nedošlo k trestu smrti. Zatímco Anna a Toni dostaly kratší trest vězení za spolupráci s úřady, zbylé dvě díky byly potrestány delším uvězněním.

Melinda podle všeho takto činila nejen ze žárlivosti. Její chování mohlo být podle psychologů následkem toho, že byla jako malá zneužívána svým otcem a vyrůstala obecně ve špatném prostředí.

Laurie na druhou stranu sama přiznala, že oběť ani neznala, vlastně šla do akce jenom s předpokladem, že se něco stane. A při pohledu na krev a svíjející se tělo cítila vzrušení, které jí nedovolilo přestat.

Bohužel ani tresty, které dívky dostaly, už rodině Shandu nevrátí. Jedná se bezpochyby o jednu z nejbrutálnějších studentských vražd, která byla kdy spáchána.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články