Život v totální bezmoci: Známé případy únosů dětí

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
kampusch
kampusch

Milujeme je, rozmazlujeme, věnujeme jim veškerou péči. Jsou to malé zázraky, které jsme si stvořili a které jsou jenom naše. Co když se ale někdo rozhodne si je vzít? V prvních hodinách rodiče ani nezjistili, že se něco děje, ovšem s postupem času pocítili, ten svíravý pocit a neuvěřitelnou bezmoc.

Malý Charlese

Zdroj: Nydailynews.com

Asi nejznámější únos malého dítěte se odehrál již před více než 85 lety. V březnu roku 1932 navštívil neznámý únosce dům národního hrdiny, pilota Charlese Lindbergha, a po malém Charlesovi zůstal pouze vzkaz s výší výkupného. To spustilo neuvěřitelnou mediální štvanici, která neměla do té doby obdoby. I přes předání výkupného však svého syna už nikdy živého neviděli.

Tělíčko malého Charlese bylo nalezeno nedaleko domu dva měsíce po únosu. Pravděpodobná příčina smrti byla fraktura lebky, která mu byla způsobena ve chvílích únosu, nikdo se předtím nepozastavil nad důležitostí chybějících příček v žebříku, po kterém dítě únosci unášeli. I přes to, že byl obviněn imigrant, dodnes lidí tvrdí, že byl jen nastrčenou figurkou, která měla umlčet veřejnost.

Lapena v minulosti

Zdroj: Nydailynews.com

Únos s happyendem, který obletěl celý svět a není tak možné, že byste ho neznali. Odehrál se v roce 1998, kdy šla malá Natasha Kampuschová ráno do školy, kam už nikdy nedošla. Toho rána pětatřicetiletý elektrikář jel kolem, když se rozhodl,vtáhnout právě ji do svého auta.

I přes to, že byl v budoucnu prověřován, nikdo nepřišel dlouhá léta na to, že to byl právě on, kdo Natashu unesl. Dívka žila dlouhá léta v kobce, kterou vybudoval pod svou garáží. Zpočátku musela být pouze zde, nicméně postupem času měla dovoleno pohybovat se po domě, a poté i kratší procházky venku. Děvče bylo neustále psychicky i fyzicky týrané a až po dlouhých 8 letech se ji podařilo utéct.

Zajímavostí je, že i poté zůstala v síti elektrikáře, který se zabil téhož dne, kdy ho dívka opustila. Dodnes totiž nosí u sebe jeho fotografii a vrací se do domu, kde byla vězněna. Podle tohoto příběhu byl natočen film, Natasha vydala i knihu a zůstává tak stále lapena v minulosti.

Beze stopy!

Zdroj: Then.co.uk

Nejsledovanějším případem se stal únos tříleté Madeleine McCannové během rodinné dovolené v roce 2007. Poté co ji rodiče uložili do postýlky, se vzdálili do restaurace, která byla necelých 50 metrů daleko. Holčičku chodili kontrolovat, ale kolem 10 hodiny večer najdou postýlku prázdnou. I přes okamžité pátrání se nepodaří nalézt potřebné stopy. Rodiče pátrají i nadále pomocí soukromých detektivů i veřejnosti, a slibují odměny za jakékoli informace, které povedou k jejímu nalezení.

Autor: Lucie Konečná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články