Ziona Chana si vždy přál velkou rodinu. Splnil si ji s 38 manželkami a 89 dětmi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
ziona chana
Zdroj: Profimedia

Když se řekne velká rodina, člověku se vybaví například pár, který má pět dětí. Této představě by se ale jen usmíval Ziona Chana, muž, který se svými 38 manželkami vytvořil tu největší rodinu na světě. Společně s nimi měl 89 dětí a všichni žili v jednom velkém domě.

Ta představa je možná neuvěřitelná, Ziona Chana ale skutečně zvládl ve svém životě pojmout za manželku téměř 40 žen. Ty na sebe přitom vzájemně nežárlily, naopak byly skvělými kamarádkami a dokázaly spolu fungovat v jedné domácnosti.

Ziona Chana se narodil 21. června 1946 v Indii. Žil v chudé rodině, už jako mladý si řekl, že až bude mít vlastní děti, udělá pro ně maximum, aby se měly dobře. Své předsevzetí také naplnil, ovšem nejspíš jinak, než si myslel.

Sekta Chana

Už když si bral svou druhou ženu, tu první miloval a věděl, že by ji nikdy neopustil. Postupně se zamiloval do několika žen, sám ale podle webu Indian Expres přiznal, že u posledních manželek byly pocity slabší a bral si je jen proto, aby s nimi mohl rozšiřovat svou rodinu.

Ziona založil sektu Chana, kterou pojmenoval po svém otci a která umožňovala jejím členům žít v mnohoženství. Členům tohoto náboženství se snažil ukázat, že velká rodina může existovat jenom na základě vzájemné úcty a respektu.

V tomto ohledu šel velkým příkladem. Se svými 38 manželkami, 89 dětmi a 36 vnoučaty žil Ziona v jednom obrovském domě, který měl 101 místností. Každá jeho žena se starala o své děti, společně ale trávili čas například u oběda.

Nikdy nebyl sám

Podle USA Today se někteří lidé Ziony ptali, jak dokáže žít s tolika lidmi v jednom domě. Kromě toho, že nemohl mít nikdy klid a chvíli sám pro sebe, pro mnohé bylo nepochopitelné, že nepozná pravou lásku, protože miluje více žen najednou.

On na to ale odpovídal s úsměvem. „Cítím se jako boží dítě. Mám tolik lidí, o které se musím starat. Je to krásný pocit vědět, že nikdy nejste sám, že vás ostatní milují a spoléhají na vás,“ řekl jednou podle BBC.

Ziona Chana zemřel 13. července v roce 2021. Zanechal za sebou mnoho žen i dětí a jeho posledním přáním údajně bylo, aby se rodina, kterou držel pohromadě, po jeho smrti nerozpadla. Prozatím podle všeho i nadále všechny vdovy i se svými dětmi dál žijí ve společném domě.

Zdroj: USA Today, Indian Expres, BBC

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články