Žena z Michiganu vyzdobila svůj dům na Halloween poněkud zvráceným způsobem. Inspirovala se vraždami, které se před lety v domě odehrály

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Halloween dum
Zdroj: Shutterstock

Děsivou halloweenskou výzdobou zkrášlila svůj dům žena z Michiganu. Řekli byste si, že na tom přece není nic zvláštního, když je říjen. Nebylo by. Pokud se však zrovna nejedná o dům, který se stal místem trojnásobné vraždy, a výzdoba připomíná právě onu strašlivou událost, která se zde odehrála před osmnácti lety.

Na první pohled normální a skromný dům stojí na Walker Avenue ve městě Walker v michiganském okrese Kent. Po zločinu, který se zde téměř před dvěma desetiletími odehrál, se však změnil v místo morbidní fascinace kolemjdoucích i projíždějících lidí.

Náhrobky se jmény obětí

Jeho majitelka a obyvatelka Amanda Gee se na tuto neustálou a nepříjemnou pozornost okolí rozhodla o letošním Halloweenu zareagovat po svém.

Předzahrádku svého domu vyzdobila třemi náhrobky, obklopenými žlutou policejní páskou. Nechyběly ani žluté značky, kterými se označují důležité stopy na místě činu.

Krvavý nápis na dveřích

Samozřejmostí pak byl i vražedný nástroj v podobě basebalové pálky, ležící na schodech. Okna vyzdobila krvavými otisky obětí, umělá krev stékala i po vstupních dveřích.

Na těch byly vyvedeny i lidské siluety, krvavé otisky a rudý nápis „Pomozte nám“, ze kterého ještě odkapává krev. Tuto děsivou scenérii doplňuje několik kolem položených dýní.

Kolemjdoucí se u domu zastavují a fotí

Vše je inspirováno vraždami z roku 2003, které se v domě odehrály. „Už osmnáct let tudy lidé jezdí, troubí, zastavují se a fotí, křičí na mě, proč tady bydlím. Můj syn byl kvůli tomu celou střední školu šikanován. Všichni, kdo jdou kolem, vědí, co se tu stalo. Proto se jsem se jim to prostě rozhodla dát,“ vysvětluje Amanda Gee televiznímu kanálu WZZM 13.

Všichni jí zdejší vraždy neustále připomínají

„Nejsem monstrum ani nejsme bezcitní. Ale stalo se. Je to můj způsob, jak říct, že jsem si naprosto vědoma toho, co se tady stalo. Když vás to tak fascinuje, pojďte zaklepat na moje dveře. A pak se mě zeptejte, co jsem tu všechno musela uklidit. Možná je to můj způsob, jak se s celou událostí a neustálou pozorností okolí vypořádat,“ svěřuje se dále majitelka domu.

Z několika míst v domě se krev obětí nepodařilo smýt

Amanda se s rodinou, která v domě byla zavražděna, nejen přátelila. Musela také vyčistit hodně krve, než se do domu nastěhovala. Amandina rodina dům vlastní již několik desetiletí. V roce 2003 ho pronajímala své, nyní zesnulé přítelkyni, Sharon Siesling.

Chladnokrevné vraždy

Tragédie se zde odehrála 22. ledna 2003. Tehdy sedmnáctiletý Jon Siesling zde brutálně zavraždil svou matku a dvě mladší sestry. Jon prý prostě propuknul ve vražedný vztek a svoji matku udeřil basebalovou pálkou.

Poté, když se snažila po schodech odplazit pryč, jí podřízl hrdlo. Pak odešel za svou patnáctiletou sestrou Katelin a zabil ji také.

Šestiletá Leah si v době vraždy své matky a sestry hrála na předním dvorku. Když vešla do domu a uviděla zde spousty krve, začala plakat. Její bratr ji poté bodnul do krku a mrtvé tělo uložil do postele. Vrah, kterému je nyní třicet šest let, byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

Reakce Amandina okolí na kontroverzní halloweenskou scenérii, kterou v domě vytvořila, na sebe nenechaly dlouho čekat. Šokovaní a rozzlobení sousedé ihned označili její výzdobu za neuctivou.

Sklidila rozhořčené reakce okolí

Kathy Gordonová, bývalá spolužačka patnáctileté Katelin, si hrozivou událost pamatuje do posledního detailu. Amandiny dekorace proto považuje za nepřijatelné.

Když viděla varovnou policejní pásku obklopující dům, připomněl se jí den té strašlivé události, kdy musela kolem domu jet do školy. „Když vidím takto nazdobený dům, kde byla brutálně zavražděna má přítelkyně, chce se mi zvracet,“ uvedla pro Michigan live.

„Je to naprosto nechutné a nevhodné,“ komentují lidé na stránkách deníku Michigan live. „Tato žena může najít jiný způsob, jak uctít své rodinné přátele, kteří tam zemřeli.“ Najdou se ale i lidé, kteří Amandu brání.

Po kritice vše odstranila

Majitelka se později vyjádřila, že touto „výzdobou“ nechtěla nikoho urazit. Řekla také, že si její rodina tragédii každoročně připomíná právě 23. ledna, kdy se vše odehrálo. Aby utišila naštvané sousedy, kontroverzní halloweenskou výzdobu uklidila. Zůstaly pouze dýně.

Zdroj: allthatsinteresting.com, paranormalitymag.com, mlive.com, mirror.co.uk, nypost.com
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články