Záhada Fredericka Valenticha: Zmizení pilota je opředeno tajemstvím. Jeho víra v „jiný“ život se mu možná stala osudným

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Frederick Valentich
Zdroj: DSJ - Cape Otway to King Island Aircraft Missing (Valentich) / Public domain, via Wikimedia Commons ; Public domain, via Wikimedia Commons

Jsme ve vesmíru sami? Existují mimozemšťané, kteří navštěvují planetu Zemi? A pokud ano, skutečně cestují pomocí létajících talířů, kterým se jinak říká UFO?

Tyto otázky si pokládá mnoho vědců i lidí, kteří se vědou nikdy nezabývali. Tisíce článků na internetu i v odborných časopisech střídavě potvrzují a popírají existenci mimozemského života.

Jenže jsou nevysvětlitelné případy, které si jinak než přítomností mimozemšťanů vyložit nelze. Podobným příběhem je ten o Frederickovi Valentichovi, který záhadně zmizel ze světa, možná za pomoci mimozemských bytostí.

Rutinní let, zkušený pilot, nevysvětlitelná záhada

Mělo se jednat o obyčejný jednoduchý zkušební let. Frederick Valentich, dvacetiletý pilot, který měl tehdy nalétány stovky hodin, vzlétl 21. října 1978.

Letěl nad Bassovým průlivem a australskou pevninou přes Tasmánii. Krátce po startu však vyslal ze své vysílačky zprávu letecké společnosti, která je šokovala. Údajně ho pronásledoval neidentifikovatelný létající předmět.

Pět minut mluvil Valentich o tom, jak se letoun vznáší několik stop nad ním, podle jeho slov dělal pilot kaskadérské kousky a záměrně se předváděl. Popsal také, že je letadlo zahaleno zeleným světlem.

Pak Valentich narazil na problémy s motorem a ve vysílačce bylo dlouho slyšet jen kovové škrábání. Poslední slova, která pilot pronesl, byla: „Není to letadlo.“ Pak byl signál přerušen.

Valenticha od té doby nikdo neviděl. I když byla provedena rozsáhlá pátrací akce, ani ve vzduchu, ani ve vodě se nikdy nenašlo tělo nebo trosky letadla. Jako by se po něm slehla zem.

Mohlo jít o srážku s létajícím talířem?

Úřady usoudily, že Valentich havaroval. I když se dlouho nenašel žádný důkaz, o pět let později moře na břehu Austrálie vyplavilo kapotu letadla, které mohlo být Valentichovo.

Valentichův otec po několika letech prozradil, že jeho syn věřil v mimozemšťany a pátral po věcech, které mnozí považovali za nebezpečné. Podle jeho slov se mohl stát obětí únosu bytostí odjinud.

V roce 2014 skupina zabývající se výzkumem mimozemského života přišla s tím, že neidentifikovaný farmář viděl nad svým pozemkem létající talíř a že na jeho boku bylo přilepeno cosi jako letadlo.

Mohlo se jednat o Valentichovo letadlo? Mohlo jít o únos, nebo o nehodu, kdy se letadlo srazilo s UFO? Teorií je mnoho.

Dodnes nebyla určena totožnost muže, který UFO s letadlem viděl. Každopádně je to už mnoho let, co Valentich zmizel, a pravděpodobnější verzí je, že už není mezi živými.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články