Zachránil Willyho a teď se věnuje muzice. Fešáka Jasona Richtera byste po letech nepoznali

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Zachrante willyho
Zachrante willyho

Byl to srdceryvný příběh o dvanáctiletém chlapci, který dělal všechno pro svého přítele – kosatku jménem Willy. Klasika z konce minulého století je dodnes populární a minimálně jednou do roka obvykle vysílána v televizi. Film se stal žádaným nejen kvůli roztomilému černobílému savci, ale i kvůli chlapci Jessemu, který svým charismatem okouzlil miliony diváků.

A jinak tomu není ani dnes. Z hlavního aktéra totiž vyrostl pohledný a sympatický muž, který si pro úsměv žen nejde daleko. Ve filmech byste ho ale poslední dobou hledali marně.

Nejlepší ze čtyř tisíc dětí

Jason James Richter se narodil 29. ledna 1980. Svou hereckou kariéru začal už ve svých třech letech, ale teprve o pár roků později se stal skutečně slavným právě díky roli Jesseho.

Na tuto roli se tehdy hlásilo více než čtyři tisíce dětí. A právě Jason se stal tím šťastným, který byl nakonec vybrán. Skvěle zapadl jako vynalézavý rošťák, který je sice trochu problematický, ale má rozhodně dobré srdce.

Sám herec přiznává, že se kosatky původně trochu bál a natáčení pro něho bylo chvílemi velmi náročné. Ke konci mu ale bylo vlastně líto, že to tak rychle uteklo.

Zdroj: Profimedia

Skončil u filmu, začal se věnovat hudbě

Kromě Jesseho si zahrál ještě například v jednom z dílů Nekonečného příběhu, v několika krimikomediích a pochopitelně ve druhém a třetím díle filmu Zachraňte Willyho, které byly pro popularitu jedničky později dotočeny.

I když se v současné době už v televizi Jason neobjevuje, nepočítáme-li jeho mladší já, ze scény nezmizel úplně.
Dnes se věnuje především muzice.

Tu začal ve skutečnosti už o několik let dřív, když si zahrál v klipu Michaela Jacksona na písničku Childhood.

Podle některých zdrojů by se měl Jason na televizní obrazovky vrátit. A to konkrétně s připravovaným filmem The Little Things, který by měl být k vidění v původním znění už v roce 2021.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články