Únos mimozemštany: Podivný příběh Barneyho a Betty Hillových poodhalila hypnóza

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Unos mimozemstany
Zdroj: Profimedia

Vesmír je oblastí dosud neprobádanou a po celá staletí si nejenom vědci kladou otázku, zda jsme v něm jako civilizace sami, nebo existují jiné mimozemské společnosti. Případ manželů Hillových z roku 1961 o únosu mimozemšťany vyvolal velkou diskusi a dodnes tato záhada není jednoznačně vysvětlena.

Manželský pár Betty a Barney Hillovi žil obyčejný život v Portsmouthu ve státě New Hampshire. Když se v září roku 1961 vraceli ze společné dovolené v Kanadě, všimla si Betty při průjezdu oblastí White Mouintains podivného světla vedle měsíce.

Pozorování hvězdy se proměnilo ve sci-fi

Poté, co upozornila svého manžela, zastavili a s pomocí dalekohledu se na zvláštní světlo chtěli pořádně podívat. Předmět, který svým vzhledem připomínal talíř, se blížil k zemi a oba se rozhodli z místa co nejrychleji odjet.

Na to už ale bylo pozdě a „létající talíř“ se dostal až nad úroveň jejich auta. Zastavili na otevřeném prostranství a opět s pomocí dalekohledu pozorovali, co se bude dít. V oknech objektu údajně zahlédli skupinu osob.

Pokus o útek jim nevyšel

Oba dostali strach a snažili se ujet, jenže je přemohla naprostá ospalost a upadli do bezvědomí. Když se vzbudili, jejich hodinky ukazovaly o tři hodiny více, měli potrhané šaty potřísněné růžovým prachem a nacházeli se zhruba o třicet pět kilometrů jinde než před kolapsem.

Vyděšení z toho, co se stalo, dojeli domů, důkladně se umyli, uschovali oblečení a oba nakreslili objekt, který viděli. Podoba vesmírné lodi se u obou shodovala. Svůj zážitek se rozhodli nahlásit na místní letecké stanici, a ačkoliv se tu noc objevily neidentifikovatelné předměty, pro nedostatek důkazů byl případ uzavřen s tím, že se jednalo o optický klam nebo inverzi.

Unos mimozemstany

Zdroj: Profimedia

Zvláštní sny vyvolaly další spekulace

Betty se však po této události začaly zdát divné sny. S manželem v nich byla uprostřed lesa zastavena osobami v černých uniformách s hlavou větší, než je ta lidská. Ti je pak zavedli do vesmírné lodi, odebrali jim vzorky nehtů, vlasů, krve i kůže a poté je zase propustili ven.

Barneymu se nic takového nikdy nezdálo, ale rozhodl se podstoupit hypnózu, aby doplnil tři chybějící hodiny mezi chvílí, kdy s manželkou pozorovali létající talíř, a probuzením z bezvědomí. Hypnózu podstoupila také Betty.

Ani hypnóza jednoznačně nepotvrdila podivný příběh

Jejich výpovědi o únosu na palubu vesmírné lodi se sice shodovaly, ale byly značně odlišné od toho, co Betty viděla ve snech. Oba byli při hypnóze značně emocionálně rozladění a vystrašení. Betty se při jednom ze sezení dokonce nervově zhroutila.

Byla však schopná nakreslit zvláštní hvězdnou mapu, kterou na lodi údajně viděla.

Doktor Simon následně hypnotická sezení uzavřel a do psychiatrického časopisu sepsal článek, že se nejednalo o únos, nýbrž o ojedinělou duševní anomálii. Hillovi se poté stáhli do ústraní a publicitu příliš nevyhledávali. Barney v roce 1969 ve věku šestačtyřiceti let zemřel, Betty se dožila úctyhodných pětaosmdesátin a stala se výraznou osobou ufologie.

Jejich případ zaujal mnoho vědců a tak, jako tomu je u všech témat, našli se příznivci i odpůrci jejich tvrzení o UFO. Faktem ale je, že se do dějin zapsali jako první popsaný případ střetnutí s mimozemskou civilizací.

Zdroj: cs.wikipedia.org, allthatsinteresting.com
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články