Tři šestky jako symbol Satana. Ve skutečnosti má magické číslo 666 mnohem více významů

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Bafomet
Bafomet

Pod číslem 666 si většina z nás představí něco z vyšší dimenze, něco negativního, děsivého a tajuplného. Satanova číslice, někdy také nazývaná „číslo šelmy“ má ale daleko více významů. Co vše se pod ní může skrývat?

Odkud tajemné číslo pochází? Je opravdu spojeno se znamením Antikrista, nebo má i hlubší významy, o kterých něco tuší pouze vzdělanci v oboru? Některé prameny hovoří o tom, že je číslo původem z Bible, jiné mají ale mnohem více vysvětlení.

Daly mu vzniknout kódované signály prvních pronásledovatelů křesťanů

Pokud vezmeme v úvahu, že se jedná o ďáblovu číslici, je třeba se zamyslet nad tím, kde vlastně Satan k tomuto číslu sám přišel.

Podle nejrůznějších zdrojů bylo toto označení kódovaným sdělením již za vlády císaře Nerona v roce 54 našeho letopočtu.

On a jeho následovník Domitianus ho používali jako kódování vlastního jména, aby si zachovali svou tvář, zatímco se tajně paktovali s prvními pronásledovateli křesťanů. To ovšem není jediné možné vysvětlení.

Je spojeno s přístrojem zla

Moderní technologie je podle některých nástrojem samotného Satana, o čemž má svědčit i to, že samotné slovo COMPUTER (tedy do češtiny počítač) má v jisté řadě symbolů číselnou hodnotu 666.

Navíc by se jako tři šestky dala označit i jakákoli www stránka. Písmeno W má totiž v hebrejské abecedě číselnou hodnotu 6. To si samozřejmě lidé při vzniku počítače a internetu neuvědomili, vše bylo ale podle některých předurčeno předem.

Mezi konspiračními teoriemi se objevují čárové kódy i andělé

Pro mnohé z nás jsou čárové kódy pouze změtí čar. A přesně tak mají působit. Jsou ovšem technicky rozděleny do dvou hlavních částí, které údajně podle některých konspiračních teoretiků a vědců mají co do činění s číslem 666. Co tím ale chtějí vlastně lidé říci či dokázat, zatím není jasné.

Jiná teorie zase tvrdí, že tři šestky jsou vzkazem andělů, kteří se nám snaží sdělit, abychom si udrželi duchovní rovnováhu.

Naše duše by podle této možnosti měla být díky náhodně se vyskytujícímu číslu 666 rozmístěnému po celém světě na stovkách nesouvisejících míst či produktů čistá a otevřená novým možnostem.

Která z variant je nakonec pravdou, nebo zda vůbec skutečně něco magického na onom čísle je, zůstane nejspíš navždy záhadou.

Podle některých ti, kteří odhalili jeho pravou podstatu, již nikdy nepromluví, a nebudou tak moci předat informaci dál.

A ačkoli to zní děsivě, ale až neuvěřitelně, na světě existují miliony lidí, kteří se Satanova symbolu bojí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články