Spisovatel Whitley Strieber unesen mimozemšťany. Spekulacím se ale nevyhnul

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Whitley Strieber
Zdroj: Profimedia

Whitley Strieber je spisovatel, který se narodil v Texasu. Poprvé se dostal do povědomí lidí po napsání hrůzostrašných románů Wolfen nebo Hlad. Tvrdí, že jednou ho při jeho psaní přepadli mimozemšťané.

Louis Whitley Strieber se narodil v San Antoniu v Texasu. Vystudoval střední katolickou školu a filmovou univerzitu v Londýně. Poté pracoval v několika propagačních firmách v New Yorku. Od roku 1977 je spisovatelem na volné noze.

Strieber se psaní věnuje již více než 40 let. Jedné noci na konci 80. let bylo jeho psaní přerušeno mimozemským únosem. Stalo se tak v severní části New Yorku a Strieber vylíčil tuto zkušenost ve své knize s názvem Společenství v roce 1987.

K údajnému incidentu došlo v noci 26. prosince 1985, když spal sám ve své chatě v lese. Probudil ho zvláštní zvuk a údajně viděl malou nelidskou entitu, jak se blíží k jeho posteli. Najednou bylo ráno.

Probudil se dezorientovaný a cítil se zvláštně agresivní. Podle Striebera bytosti vstoupily do jeho domu a unesly ho. Od té doby je označoval jako návštěvníky.

O několik měsíců později podstoupil také regresivní hypnózu. Během tohoto sezení se mu některé vzpomínky vrátily.
I když mnozí považují tento příběh za fikci, která byla pouze základem jeho knihy, nikdy ze svého postoje neustoupil. Ve skutečnosti jeho pozdější práce zdvojnásobila představu, že ho navštěvují mimozemšťané.

Další návštěva mimozemšťana

Ve své knize Klíč popsal další mimozemské setkání, o kterém tvrdí, že se odehrálo v Torontu. Striebera spícího ve svém hotelovém pokoji probudil 6. června 1998 uprostřed noci záhadný cizinec.

Z počátku si myslel, že se jedná o číšníka pokojové služby. Muže popsal jako pět a půl stopy vysokého, staršího tvora v tmavém oblečení.

Strieber tvrdil, že návštěvník stál bez hnutí téměř hodinu a vysvětloval nebezpečí, které představuje vytvoření inteligence vyvinutější než její tvůrce. Strieber označil rozhovor za nejzvláštnější, jaký kdy v životě měl.

Má své odpůrce i zastánce

Ačkoli jsou mnozí skeptičtí k Strieberovým tvrzením o únosu mimozemšťany, má i své zastánce. Jeden se jmenuje John B. Alexander a je to bývalý velitel Zelených baretů a vývojář zbraní v Novém Mexiku.

Whitleyho zná přes dvacet let a považuje ho za jednoho z nejinteligentnějších a nejpřemýšlivějších výzkumníků, a proto mu věří. Dle jeho slov není pochyb o tom, že měl spisovatel zvláštní zážitky, kterým ani on sám plně nerozumí.

Strieber napsal spolu s Artem Bellem knihu Příchod globální superbouře, kterou se inspirovali tvůrci filmu Den poté. Věnoval se zejména spekulativní beletrii a psal o svých zážitcích ze setkání s entitami. V posledních letech píše spíše romány s upíří tematikou.

Zdroje: allthatsinteresting.com, databazeknih.cz
Autor: Silvie Grulichová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články