Slavný americký nápis Hollywood byl napaden vandaly. Takto to dopadlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Napis Hollywood
Zdroj: Dan Breckwoldt / Shutterstock.com

Slavný nápis Hollywood tyčící se nad městem Los Angeles v Kalifornii. Nápis přiláká ročně velké davy lidí, kteří se chtějí vyfotit u slavné turistické atrakce. Koho ale toto místo také láká, jsou rebelové, kteří se občas snaží slavný nápis nenápadně upravit.

Šest lidí bylo v pondělí zatčeno poté, co se dostalo přes náročný terén k ikonickému nápisu v Hollywoodu. Nápis prý změnili proto, aby zvýšili povědomí o rakovině prsu.

Změna s dobrým úmyslem

Z názvu Hollywood udělali zcela jiný název – „Holyboob“. Anglické slovo „boob“ znamená v překladu prso. Skupina lidí, která se snažila zvýšit povědomí lidí o rakovině prsu, však na svůj čin doplatila. Nápis je na velice viditelném místě a přísně střežený policií.

Pracovníci policie z Los Angeles pozorovali pět mužů a jednu ženu, kteří se během odpoledne dostali až ke slavnému místu. K nápisu dorazila i policejní helikoptéra, která sledovala pohyb skupiny zpět dolů, kde už na ni čekali strážci parku s pouty.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Merch Motel (@merchmotel)

V roce 2018 zemřelo na rakovinu prsu přes šest set tisíc lidí. Po celém světě vznikají nadace, které pomáhají lidem s tímto typem rakoviny. Často také můžete potkat průvody, jež se snaží motivovat ženy i muže k preventivní prohlídce.

Není to poprvé

Snaha o změnu slavného nápisu se nestala poprvé. V minulosti se o to pokusilo více lidí. Ty se ovšem podařilo zadržet dříve, než se k samotnému nápisu dostali.

Velice známý případ byl z roku 2017, kdy se nápis proměnil v „Hollyweed“. „Weed“ je výraz v angličtině užívaný pro marihuanu. V roce 2017 tak vandalové předělali nápis na oslavu zlegalizování omamné látky.

Předělání nápisu spojené s marihuanou se udělo již dvakrát. Danny Finegood, který před pár lety zemřel, se v roce 1976 proslavil při stejné úpravě, jež proběhla v roce 2017. Finegood v minulosti oslavoval změny zákonů spojené s užíváním omamné látky.

Vstupy na pozemky kolem nápisů jsou trestány pokutou, která může jít až do výše šesti tisíc korun. V případě, který se stal, může být pokuta až několikanásobně vyšší. Jedná se totiž o vstup do oblasti, která je chráněnou přírodní rezervací.

Pokud se někdy plánujete vydat do amerického Los Angeles, myslete na to, že až k samotnému nápisu je vstup zakázán. Město ale přizpůsobilo některá místa, z nichž si vytoužený snímek zaručeně uděláte.

Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články