Siamská dvojčata: Sice sdílela jedno tělo, nikdy si ale nebyla podobná. Dokonce i názory o jejich smrti se rozcházejí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
siamska dvojcata tocci
Zdroj: Obermiller & Kern., Public domain, via Wikimedia Commons ; Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Když se Giacomo a Giovanni narodili, jejich matce bylo devatenáct let. Přestože neočekávala, že bude mít siamská dvojčata, porod proběhl v pořádku a obě děti se narodily zdravé.

Otec rodiny se zhroutil, pravděpodobně kvůli tomu, jak jeho děti vypadaly. Na měsíc skončil v psychiatrické léčebně. Tam si ale uvědomil, že mít takto geneticky znetvořené děti může mít i své výhody.

Po návratu domů se rozhodl začít na synech vydělávat. Vystavoval je po světě a veškeré finance, které to rodině přinášelo, si nechával hlavně pro sebe.

Byli každý úplně jiný. Přestože žili celý život spolu

Dvojčata se narodila se dvěma hlavami, krky, čtyřma rukama a dvěma nohama. Chlapci byli spojeni šestým obratlem. Každý ovládal jednu nohu, nikdy se proto nenaučili chodit.

Když je otec vzal do turínské akademie věd, lékaři zde určili, že budou mít dvojčata krátký život. Později ale jiní doktoři tvrdili, že to není pravda.

Podle některých doktorů bylo v kartě Giacoma napsáno, že je mentálně postižený, ale to nebyla pravda, naopak se během výstav ukázalo, že jsou oba muži inteligentní a vyspělí.

Ale jejich povahy byly úplně jiné. Zatímco Giovanni měl rád pivo a byl spíše tichý typ, Giacomo se alkoholu nikdy ani nedotkl, ale velmi rád o sobě mluvil. Mnohé spory dvojčata urovnávala pěstmi.

Psal se rok 1897, když se dvojčata konečně na něčem dohodla. A to na tom, že je čas přestat se účastnit výstav jen proto, aby měl jejich otec peníze. Společně si Giovanni a Giacomo koupili vilu v Benátkách a odešli do důchodu.

S jistotou se ví jen to, že měli manželky

Tři roky se o dvojčatech nemluvilo. V roce 1900 ale bylo zjištěno, že jsou muži zdrávi, což bylo také oznámeno pomocí médií.

V roce 1904 se oba bratři oženili. Jak jejich společná domácnost fungovala, si lze jen těžko představit. Společnost začala spekulovat o tom, jak dvojčata žijí a zda je možné, aby někdy měly rodiny děti.

Zpráva v roce 1906 všechny zasáhla. Světu bylo oznámeno, že jsou oba muži po smrti. Kdo informaci předal médiím, není jasné, o pět let později se totiž začalo psát o tom, že obě dvojčata ještě stále žijí.

Některé zprávy hovoří o tom, že byli muži bezdětní, jiné zase mluví o velkých rodinách. Ve kterém roce a jak dvojčata zemřela nebo co se stalo s jejich rodinami, není známo.

Je ovšem jasné, že se po počáteční oblibě u publika oba muži snažili co nejvíce vyhýbat společnosti a médiím, možná právě proto je jejich pozdější život opředen tajemstvím.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články