Samuel Little: Největší sériový vrah USA policii pořádně zamotal hlavu. Rodinám obětí vzal naději krutým způsobem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
samuel little
Zdroj: FBI, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Samuel Little se podobně jako spousta násilníků narodil do rodiny se sociálními problémy. Jeho matka byla podle jeho výpovědí prostitutka a moc se mu nevěnovala. Proto začal mít problémy s drobnými krádežemi a skončil ve výchovném ústavu.

Když se ve svých dvaceti letech vrátil domů, snažil se nějak uživit. Chvíli pracoval jako hrobník, později si dodělal vzdělání a chvíli jezdil jako záchranář se sanitkou.

Jenže problémy se s ním stále táhly, a nakonec byl v roce 1961 odsouzen ke třem letům vězení za vloupání. Ve vězení se věnoval boxu a po propuštění se z něho místo napraveného člověka stal vrah a násilník.

Dvacet šest zatčení v jedenácti státech

Mezi lety 1965 a 1975 byl Little zatčen celkem dvacet šestkrát, a to v jedenácti státech. Důvody byly různé: drobné krádeže, ale i pokusy o vloupání do významných institucí a pokusy o znásilnění žen.

Až v roce 1982 byl poprvé zatčen za vraždu. Jenomže tehdy se jednalo jen o spekulace, protože byl obviněn ze zabití pohřešované dívky. Jelikož se nikdy nenašlo tělo a obhajoba měla nejasnosti ve výpovědích, byl propuštěn.

Přesto byl brzy zatčen za jinou vraždu, ale kvůli tomu, že šlo údajně o sebeobranu, si odseděl pouze dva roky. Tehdy ho začala policie hlídat. Během následujících několika let byl Little obviněn z deseti dalších vražd.

5. září 2012 došlo k poslednímu zatčení. Tehdy byl Little pomocí testů DNA obviněn z několika vražd žen, ke kterým se původně odmítal přiznat. V naději, že si u soudu polepší, se nakonec doznal i k dalším.

Celkově byl oficiálně spojen s více než šedesáti vraždami, ačkoli on sám mluvil až o devadesáti třech ženách, které zabil a někdy také znásilnil.

Nejhorší sériový vrah v historii

Čím víc policie pátrala, tím víc toho vycházelo napovrch. Little se přiznal k vraždám pohřešovaných žen a dívek a poté, co bylo určeno konečné číslo jeho obětí, se stal sériovým vrahem, jakého Amerika do té doby nepoznala.

Ještě v roce 2018 probíhaly s Littlem procesy, ve kterých se doznával k dalším vraždám. Některé mu nakonec přisouzeny nebyly, ačkoli není jasné, proč by měl soudům v tomto lhát.

Little dokonce nakreslil několik portrétů žen, které byly pohřešované, aby dokázal, že už je rodiny nikdy neuvidí. Prozradil policistům, kde najdou jejich ostatky, úplně rezignoval na jakoukoli snahu se osvobodit.

V listopadu roku 2020 se přiznal k poslední vraždě, za kterou byl neprávem odsouzen jiný muž. Ten byl později propuštěn.
Samuel Little zemřel ve vězení 30. prosince 2020. Bylo mu osmdesát let. Příčinu smrti sice policie nesdělila, pravděpodobně se ale jednalo o zdravotní problémy způsobené vysokým věkem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články