Rozvody jsou dnes na denním pořádku, prozradíme vám ty nejdražší

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rozvody
rozvody

Je dost podivné, že se snoubenci na sňatek tolik těší, chystají nákladné a výpravné svatby a zanedlouho na to se rozvádějí. Nicméně dnešní svět už je takový – rozvody jsou na denním pořádku všude. Z ekonomického hlediska je však něco jiného, rozvádí-li se běžný pracující manželský pár, anebo když se rozvádí finanční magnáti, hvězdy fotbalu či filmového plátna, a další miliardáři. To pak už jde o hodně a mnohdy o všechno…

Keith Rupert Murdoch

Keith Rupert Murdoch je mediálním magnátem a miliardářem. Patří mu společnosti News Corporation a 20th Century Fox, které ovládají devět satelitních TV sítí, 40 TV stanic, 100 TV kabelových kanálů, 175 periodik, 40 knižních vydavatelství, a jedno filmové studio. Kromě toho vlastní Murdoch Baseball Club Los Angeles Dodgers a Basket Club New York Knicks.

Autor: Eva Rinaldi
Zdroj: Flickr.com

Ženatý byl Murdoch několikrát. První manželství s Patricií Booker trvalo 11 let. Hned po rozvodu se oženil znovu, a to se skotskou spisovatelkou a novinářkou Annou Marií Torv. Když po 32 letech požádal o rozvod, musel počítat – vzhledem ke svému rozsáhlému majetku – se značným odstupným. Netušil však, že právě jeho rozvod bude, ve své době, nejdražším rozvodem světa. V hotovosti musel exmanželce vyplatit 110 milionů dolarů (přibližně 2,2 miliardy korun) a v aktivech ho rozvod stál 1,7 miliardy dolarů (cca 34 miliardy korun).

To ho však ani nezruinovalo, ani nepoučilo. Bez ženy prostě nevydržel a už necelé tři týdny po rozvodu s Annou Marií se oženil s Číňankou Wendi Deng. I tohle manželství však skončilo po 14 letech rozvodem a ve svých 84 letech se Murdoch zasnoubil s exmanželkou Micka Jaggera.

Jeff Bezos

Ten, kdo Keitha Murdocha výrazně předčil, je miliardář Jeff Bezos, který je zakladatelem a vlastníkem internetového gigantu Amazon, společnosti Washington Post a patří mu i společnost Blue Origin, zabývající se výrobou letecké techniky a realizující lety do vesmíru. Bezos zbohatl poměrně rychle a v době rozvodu – o který tentokrát požádala manželka MacKenzie, neboť ji už rok podváděl – činil jeho majetek 173 miliard dolarů (v přepočtu jde o téměř 3,5 bilionu korun). Jak bude tento majetek rozdělen, dlouho nikdo netušil; v dubnu 2019 však informovala MacKenzie Bezosová, že obdrží akcie v hodnotě 35 miliard dolarů. Zůstane tak Jeff Bezos stále nejbohatším mužem světa, jímž se stal v roce 2018, když jeho majetek přesáhl hodnotu majetku Billa Gatese?

Alec Wildenstein

Alec Wildenstein, americký miliardář, podnikající v oblasti umění, se s manželkou Jocelyn rozvedl v roce 1999. Jocelyn obdržela 2,5 miliardy dolarů hned a po dalších 13 let dostávala ještě odstupné 100 milionů ročně (1,3 mld. dolarů). Celkem tedy rozvodem získala 3,8 miliard dolarů.

Zdroje: Wikipedie, Wikipedia, Wikimedia Commons
Autor: Jaroslava Linková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články