Retro věci, na nichž vyděláte majlant. Možná se i vám válí v garáži

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
motorka
motorka

Retro se zase vrací do módy. Je obdivuhodný, do kolika oblastí života proniká. K sehnání jsou potraviny v původním socialistickém obalu, kvalitní panenky a kočárky jsou předmětem zájmu nejednoho sběratele, a dokonce se vracíme i k hrám a aktivitám, kterým jsme holdovali za minulého režimu nebo v devadesátkách.

Takové poklady z půdy nebo garáže zažívají renesanci a je po nich velká sháňka. Možná i vám překáží kolem domu nebo na chatě harampádí, kterého jste se nebyli schopni zbavit. Ať už jde o staré deskové hry, hračky nebo nábytek, každé zboží má svého kupce. Jen jste mu nešli naproti.

Chalupářský nábytek a hračky jsou v kurzu

V oblasti bydlení a zútulňování domova je retro opravdu v kurzu. Chalupářský styl neletí jenom na venkově, retro nábytek se dostává i do novostaveb a menších bytů.

Kouzlo je v kombinaci jedinečného kusu s nábytkem v moderním, leckdy i ve skandinávském stylu. Proto neváhejte a staré stolky pod televizi, křesla, sekretáře či komody vyfoťte a nabídněte na nějakém internetovém bazaru.

Ceny takovýchto věcí se pohybují v řádech tisíců až desetitisíců, což je za něco, co se vám jen válí na půdě, nádherná částka. Představte si, jaký majlant vyděláte, když se takových věcí nadobro zbavíte a ještě uděláte někomu radost.

Poptávka je i po stylových kočárcích, na nichž lze vydělat desítky tisíc. Vykupují se ty funkční i v horším stavu.

Samozřejmostí jsou panenky – porcelánové, mrkačky, ale i barbíny. Pokud máte doma nějakou starší z limitované edice, máte vyhráno.

Poklady z garáže i domácnosti

Porozhlédněte se po vaší garáži. Na vaši starou retro skládačku možná nenalákáte vášnivé cyklisty, sběratele starých jízdních kol ale určitě ano. To samé platí o motorkách nebo babetách, jejichž hodnota může být až překvapivá.

Sázkou na jistotu jsou funkční gramofony i gramofonové desky, plastové telefony značky Tesla, mapy i staré filmové plakáty. Frčí i první vydání knih a samozřejmě obrazy, ty si však raději nechte nacenit odborným okem.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články