Policie našla u muže 80 aligátořích hlav, které prodával jako trofeje. Podívejte se na tento drastický nález

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
Policejni auto
Zdroj: Shutterstock

Policejní kontrola je velice běžnou věcí. V aktuální situaci vás nepřekvapí kontrola od strážců zákonů i na ulici. Všichni ale doufáme, že se tato situace brzy změní a kontrolovat se budou doopravdy jen lidé, kteří spáchali přestupek.

Co je ale ovšem jiný případ, je domovní prohlídka. I to se může v aktuální situaci stát, pokud se rozhodnete porušovat vládní opatření. Domovní prohlídka jedné domácnosti odhalila něco, co by doma mít člověk rozhodně neměl.

Drastický nález

Dům v anglickém Birminghamu působí jako každý normální dům. Při domovní prohlídce však policie v tomto domě našla zajímavou sbírku. Jednalo se o sbírku krokodýlích hlav. Pokud si myslíte, že se jednalo o pár kousků, jste na omylu.

Policie při prohlídce objevila osmdesát hlav aligátorů. Předpokládá se, že hlavy byly nelegálně dovezeny obchodníkem, který je prodává za účelem velkého zisku kupujícím po celém světě.

Aligatori

Zdroj: Profimedia

Tyto „trofeje“ se muž snažil prodávat na zahraničním aukčním portálu, který okamžitě případ prověřil a nabídku tohoto bizarního zboží stáhl z prodeje. Muž zatčen nebyl, podrobil se pouze dobrovolnému výslechu.

Prodej zvířat přes internet?

Pravdou je, že na internetu dnes pořídíte vše, na co si vzpomenete. Hlavy aligátorů by se však určitě prodávat neměly. Obchod s aligátory je ve Velké Británii a ve většině zemí světa zakázán na základě mezinárodní úmluvy.

Mluvčí policie v Birminghamu uvedl: „Obdrželi jsme informace, že hlavy byly nelegálně dováženy ze zahraničí a prodávány prostřednictvím internetu kupujícím po celém světě.“

Muž, který se rozhodl tyto kousky prodávat, však mnoho nevydělal. Díky bohu policie toto zboží zabavila. Nepochopitelnou věcí je také to, že se na světě najdou lidé, kteří by si hlavu aligátora pořídili.

V současné době je tento případ v průběhu vyšetřování a dotyčného prodejce trest nemine. Snad si čtyřiačtyřicetiletý muž bude pamatovat, co provedl a v budoucnosti ho nenapadne obchodovat s nelegálním zbožím.

Úvodní fotografie je pouze ilustrační.
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články