Komerční sděleníZajímavosti

Podle čeho vybrat luxusní hodinky?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
hodinky
hodinky

Pojmem „luxusní“ máme tentokrát na mysli opravdu špičkové modely, jejich ceny se pohybují od desetitisíců korun až po miliony. U výběru těchto hodinek si dáte opravdu načas, protože takové si spousta lidí kupuje jen jednou za život.

Základem samozřejmě je znát svůj rozpočet. Luxusní hodinky mohou stát 15 000, ale také 2 miliony. Na začátku se tedy podívejte do sortimentu nějakého obchodu s prémiovými hodinkami, ať si uděláte představu, v jakých cenových relacích se chcete pohybovat. Zkusit to můžete na Hodinky-beny.cz.

Podívejte se pod ciferník

Dále byste se měli rozhodnout, zda chcete mechanicky poháněné hodinky, nebo ty, co jsou řízené krystalem křemíku (quartz). Mechanické modely jsou tvořeny stovkami dílů a ručně sestavovány, proto bývají dražší, a to i na údržbu. Na

Zdroj: 123RF.com

druhou stranu mají své kouzlo a dlouholetou tradici.

Hodinové strojky si samostatně vyrábí jen málo společností. Jde o nákladnou záležitost, jíž předchází mnohaletý výzkum a vývoj. Většina výrobců proto používá strojky od ETA, Sellita či jiných firem.

Potřebujete vodotěsné hodinky?

Zejména pánské hodinky jsou často vodotěsné, muži si na tuto funkcionalitu potrpí více než ženy. Často však nechápou, co vlastně kupují. Například hodinky s odolností do 30 metrů přežijí déšť, ale neměly by být ponořeny do vody. Na plavání lze nosit hodinky s vodotěsností do 50 metrů, na šnorchlování do 100 metrů a na extrémní vodní sporty do 200 metrů. Pro profesionální potápění jsou určené hodinky do 1000 metrů. Kromě toho, odolnost vůči vodě není trvalá, musíte ji každých pár let nechat obnovit.

Na velikosti záleží

Zatímco nejmenší dámské hodinky mohou mít průměr kolem 20 mm, některé pánské přesahují 50 mm. Tradiční velikost je 30-36 mm. Nejlepší bude, když si zkusíte, co vám vyhovuje. Zaměřte se však také na výšku, cokoliv vyššího než 10 mm by mohlo být nepříjemné.

O luxusní hodinky je třeba pečovat

Na závěr si ještě uvědomte, že o drahé hodinky je také třeba pečovat, zejména o ty mechanické. Výrobci doporučují, abyste je nechali servisovat každých 3-5 let. Je potřeba je znovu promazat, aby se pohyblivé části neopotřebovaly.

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články