Podivuhodný případ dvojčat Pollockových: Šlo o reinkarnaci, nebo v tom bylo něco jiného?

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Dvojcata
Zdroj: Shutterstock

Lidé si už od pradávna kladou otázku, zda existuje nějaký jiný život po smrti a jestli je možné, aby se člověk v rámci reinkarnace vrátil zpět mezi živé. Jeden přesvědčivý důkaz, ze kterého doslova mrazí, už přece jen existuje a týká se rodiny Pollockových.

Florence a John Pollockovi prožívali v padesátých letech minulého století naprosto poklidný rodinný život. V roce 1957 je ale zasáhla obrovská tragédie. Jejich dvě dcery, jedenáctiletou Joannu a šestiletou Jacqueline při cestě do kostela přejelo auto.

Tragédie jim zasáhla do života

Dívenky společně se svým kamarádem na místě zemřely, a Pollockovi tak prožívali noční můru všech rodičů. Ve svém najednou velmi smutném životě se snažili najít ještě nějakou další naději a rozhodli se mít další dítě.

Ani ne rok po nehodě už byla Florence těhotná a společně s manželem se těšili, že jejich život opět dostane smysl. Ačkoliv lékař Florence ujišťoval, že čeká jen jedno miminko, John byl přesvědčen, že se jim narodí dvojčata.

Nový rodinný život jako náplast na bolest

Tak se také stalo. V říjnu 1958 se Pollockovým narodily dvě zdravé holčičky, Gillian a Jennifer. Nadšení rodiče své holčičky od začátku opatrovali jako oko v hlavě a taky dost pozorovali. K jejich velkému překvapení si všimli, že Jennifer měla na čele zvláštní bílou čáru, která odpovídala jizvě, již měla na stejném místě od nehody na kole také zemřelá Jacqueline.

Šokovaní rodiče navíc na těle Jennifer objevili ještě jeden naprosto totožný znak se zemřelou Jacqueline, a to mateřské znaménko.

Vzpomínky se vracely skrze dvojčata

Aby se rodina definitivně odstřihla od smutné minulosti, rozhodla se přestěhovat do jiného města, kde s dcerkami začnou nový život. Dívenky byly v době, kdy původní město opustily, opravdu malé a nemohly si na něj pamatovat.

Zajímavé bylo, že když se do města později vrátily na výlet, poznávaly místa, kde nikdy předtím nebyly. Například o škole, kterou navštěvovaly jejich zemřelé sestry, říkaly, že je to jejich škola a že tam chodily.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený visually illiterate (@visually_murkho)

Podivné události vzbuzovaly pozornost nejen rodičů

I v domácím prostředí se děly podivuhodné věci. Pollockovi totiž měli uschované některé hračky svých zemřelých dcer. Když měly Gillian a Jennifer dva roky, dali jim rodiče na hraní panenky, se kterými si hrály Jacqueline a Joanna, a k údivu rodičů jim dívky daly stejná jména.

Všechny tyto události vedly rodiče k přesvědčení, že dvojčata jsou inkarnací svých dvou starších sester. Sama Florence byla svědkem několika dalších událostí, kdy si například dívky samy hrály a povídaly si o autonehodě.

Děsivým zážitek pro rodiče bylo, když při procházce šli kolem zaparkovaného vozu s běžícím motorem a obě holčičky dostaly v ten moment hysterický záchvat a křičely, že si auto jede pro ně. O děsivé nehodě svých starších sester přitom nikdy předtím neslyšely. Rodiče jim o události řekli, až když byly mnohem starší.

Po pěti letech vše skončilo

Další zajímavostí je, že v dospělosti už si ani Jennifer, ani Gillian na nic nepamatovaly. Zlom nastal, když jim bylo pět let. Tehdy totiž všechny vzpomínky na jejich předešlý život ze dne na den zmizely. Poté žily naprosto normálním životem.

Není divu, že svým chováním budily pozornost nejen u rodičů, ale také u odborníků z řad psychologů. Jeden z nich, Ian Stevenson, se ve své praxi zaměřoval zejména na děti a reinkarnaci. O svém celoživotním bádání vydal i knihu, kde popsal také případ dvojčat Pollockových. Sám pak dospěl k závěru, že v tomto konkrétním případě je velmi pravděpodobné, že se o reinkarnaci skutečně jednalo.

Dodneška však nikdo z odborníků nebyl schopen objasnit, jestli opravdu mohlo jít o skutečný případ reinkarnace, nebo jen o zbožné přání zoufalých rodičů, kteří ve dvojčatech viděli své dvě zemřelé dcery a některému jejich chování přikládali větší význam.

Zdroj: mysteriesrunsolved.com
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články