Komerční sděleníZajímavosti

Peněženka není přežitek – pořiďte si ji stylovou a z kůže

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
penezenka
penezenka

Kolik z nás ještě nosí u sebe hotovost? Přiznám se, já obvykle ne. Mohlo by se proto zdát, že se pánská peněženka stala již přežitkem. Ale není tomu tak. Pouze změnila svoji anatomii.

Nová anatomie pánské peněženky

Staré šrajtofle nadité bankovkami a drobáky ­– tak to se už příliš nevidí. Přesto peněženky nosíme, a dokonce je máme pořád nadité. Jenomže ne penězi, ale platebními kartami. Málokdo má z nás jenom jednu. Obvykle máme soukromou a firemní, někdy od každé několik.

V peněženkách nosíme i všemožné věrnostní karty. Už se je sice snažíme přetransformovat do digitální podoby v našem mobilním telefonu, ne každý to však již udělal.

Peněženka se též stala místem pro naše doklady. Kde jinde je nosit než právě v peněžence? Občanka, řidičák, malý techničák, zelená karta… V naší peněžence je jim obvykle nejlépe.

Novodobé peněženky jdou s kůží na trh

Zdroj: 123RF.com

S peněženkami je to stejné jako s hodinkami. Pořád jsou užitečné, i když už nejsou nenahraditelným pomocníkem. Což jim ale spíše prospělo. Už je nenosíme z povinnosti, ať jsou jakékoliv. Pečlivě si je vybíráme, sázíme na designový vzhled i luxusní materiál. Standardem je dnes jednoznačně kvalitní kožená peněženka. Náhražky si snad mohou dovolit jen vegani. Kůže je ekologická. Je totiž biologicky rozložitelná, a navíc dělá peněženku trvanlivou. Jde o slow fashion módu, která podporuje myšlenku trvale udržitelného rozvoje. Peněženka na karty, na kterou se stará peněženka proměnila, nás musí reprezentovat. Vždyť v ní často nosíme vizitky a občas je ještě na někoho vytáhneme. I když i tento kousek papírku brzy skončí na smetišti off-line dějin.

Peněženka Bellroy Coin Fold – černá kráska pro všechno

Jednu moderní pánskou peněženku vám představíme. Je to praktická kráska z černé kůže, která se neštítí přežitků, jakými jsou bankovky a mince, současně ale schová až osm platebních karet. Má dokonce slot na SIM kartu. Krásná lakovaná kůže jí dává noblesu, a komu by se více líbila v hnědé kůži, ten si ji má možnost pořídit i v ní.

Materiál na výrobu peněženky byl samozřejmě získán eticky a výrobce peněženky, firma B Corp je držitelem certifikátu udržitelnosti a společenské odpovědnosti.

Zkuste to s filosofií minimalismu – nabízí ji peněženka Minimalist Wallet by Platon

Řada z nás však dnes inklinuje k menším až minimalistickým řešením. Příkladem je peněženka Minimalist Wallet by Platon. Drobná pomocnice o velikosti pouhých 6,5×9,5×0,7 cm dokáže ukrýt až osm platebních karet a taktéž bankovky. Myslí moderně a mincím již dala sbohem. Mini pánská peněženka se vyrábí v České republice z hovězí full grain kůže. Na kvalitu švů dostáváte dokonce doživotní záruku. Peněženka se vyrábí ručně a za každou zakoupenou peněženku je vysazen strom. To, co z přírody berete, jí tedy rovnou i vracíte.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články