Ostrov panenek: Jedna z nich údajně skrývá ducha zesnulé dívky. Legenda, jež zahaluje ostrov, nahání husí kůži

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ostrov panenek
ostrov panenek

Ostrov panenek nedaleko hlavního města Mexika je turistickým lákadlem, jelikož svou hrůznou a tajemnou atmosférou děsí a zároveň přitahuje mnoho návštěvníků. Jak název ostrova napovídá, panenky jsou rozmístěny po celém ostrově a vytváří zde děsivou náladu umocněnou strašidelnou legendou o mrtvé dívce.

Uměle vytvořený ostrov

Ostrov panenek nepatří mezi klasické ostrovy v pravém slova smyslu. Jedná se ostrov umělý, plovoucí na vodní ploše, původně vystavěný k zemědělským účelům.

Tento typ ostrovů se nazývá chinampa a byl vyvinut v 16. století, ještě před příchodem Španělů do Mexika, původními obyvateli v mexickém údolí.

Ostrov panenek se nachází na jezeře Teshuilo, v kanálech Xochimilco, jedné ze 16 městských částí Mexico City.

Samotář Santana

Za vznikem tajemného ostrova panenek stojí místní obyvatel Julian Santana Barrera, který se v 50. letech minulého století rozhodl žít svůj život jako samotář. Opustil manželku i rodinu a přestěhoval se na ostrov, aby žil v samotě.

Duch mrtvé dívky

Poté, co začal Santana Barrera na ostrově žít sám, tvrdil, že ho pronásleduje noc co noc duch malé dívky, která se kdysi utopila v nedalekém kanálu.

Barrera říkal, že v noci slyší mučivé výkřiky dívky a zvuk jejích kroků. Jelikož jeho tvrzení nebyla přesvědčivá, místní obyvatelé věřili v různé verze příběhu.

Někteří z nich dodnes věří, že se dívka v kanálu utopila a Santana Barrera našel její tělo, ale bylo již příliš pozdě a navždy byl sužován skutečností, že ji nemohl zachránit.

Jiní však zastávají názor, že k tomuto incidentu nikdy nedošlo a že šlo pouze o výplod fantazie.

Bez ohledu na to, co si ostatní mysleli, se Santana Barrera rozhodl udělat něco pro uklidnění ducha dívky. Údajně bezprostředně poté, co bylo nalezeno tělo dívky, muž uviděl v kanálu plavat panenku.

Panenka možná patřila dívce a Santana si usmyslel, že našel jejího ducha ukrývajícího se v plastové panence. Vylovil panenku z vody a pověsil ji na strom jako projev úcty k mrtvé dívce.

Proč je na ostrově panenek tolik panenek?

Santana Barrera i nadále pokračoval ve sbírání panenek, které na ostrov přinesla voda z kanálů. Údajně prý obchodoval kvůli panenkám i s obyvateli z jiných ostrovů. Výměnou za ně jim daroval zemědělské plodiny, které na ostrově pěstoval. Jakmile nějakou panenku získal, pověsil ji na strom, který rostl na ostrově.

Santana se nesnažil panenky nijak očistit ani opravit. Mnoho panenek je tak viditelně poškozeno, některým chybí hlavy, jiným končetina nebo dvě, což působí hrůzostrašně.

Působení slunečního svitu, deště a organismů napříč desetiletí způsobily znetvoření panenek.

V důsledku těchto faktorů panenky propůjčují ostrovu strašidelnou auru. K zavěšeným panenkám na stromech vznikaly nejrůznější příběhy, které dodnes slýchávají návštěvníci tajuplného ostrova.

V roce 2001 Barrera zemřel, ale jeho odkaz na ostrově je zachován dodnes.

Autor: Adéla Vocetková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články