Opečte si na zahradě buřty ještě dnes. Ohniště máte hned hotové, ale na pár věcí si dejte pozor

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
ohniste zahrada
ohniste zahrada

Prázdniny začaly a s nimi i večerní posezení na zahradě. Nemusíte mít zrovna gril, abyste si mohli užít čas s rodinou. Bohatě vám postačí přebytečný materiál z půdy či kůlny nebo obyčejné kameny. Ani vám to nezabere příliš času. V úvahu musíte ale vzít několik bezpečnostních pravidel.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si vytvořit na zahradě ohniště, je zapojení vašich blízkých. Někdo může nakreslit plánek a vymyslet, jak budete ohniště velké, kolik budete potřebovat materiálu a jaký bude mít tvar. Obyčejným a osvědčením kruhem nic nezkazíte.

Výborně poslouží cihly nebo kameny

Co se týče materiálu, ani zde není třeba lámat si dlouho hlavu. Staré cihly, co se vám válí v garáži, výborně poslouží. Platí, že čím větší a těžší, tím lépe. Budou totiž dobře držet u sebe.

Stejně můžete využít i větší kameny podobného tvaru a velikosti. Pro ty můžete poslat děti. Při jejich hledání se vyřádí a ještě budou mít dobrý pocit z toho, že se aktivně zapojily.

Až si vyberete vhodné místo pro ohniště bez dosahu hořlavin a na rovině, vyznačte si na něj třeba křídou tvar vašeho budoucího ohniště. Poté můžete začít kopat.

Ohniště nemusí být nikterak hluboké, ale vyplatí se mu vyložit materiálem dno. Proto vykopejte dvojnásobně vyšší díru, než jsou vaše cihly či kameny. Dno jimi vystelte, nasypte na něj hlínu a tu udusejte.

Pak už se můžete pustit do dělání kruhu či jiného tvaru, než jste si zvolili. Kruhy udělejte dva a začněte s tím vnějším. Doporučuje se vzniklé spáry zasypat štěrkem. Pro něj si můžete dojet do hobbymarketu. Nemáte-li takovou možnost, zkuste si sehnat malé oblázky.

Bezpečí vždy na prvním místě

Oheň na zahradě bez ohniště určitě nerozdělávejte Tráva by mohla chytnout a požár by byl na světě. Vaše ohniště také musí být vzdáleno minimálně padesát metrů od lesa. Tam můžete oheň rozdělávat jen na vybraných a vyznačených místech, na to je třeba si dávat pozor.

Také se vyvarujte plamenům blízko vašeho domu, jiskry by se mohly dostat třeba na střechu. Bezpečí by tedy mělo být vždy na prvním místě.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články