Ochutnejte nejnebezpečnější čaj na světě. Pouze odvážní mají tu čest

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
huashan 2
huashan 2

Pokud patříte k milovníkům čaje a rádi ochutnáváte nové a zajímavé exotické chutě, čaj z čínského kultivaru Shui Xian rozhodně stojí za zkoušku. Ať už jste totiž ve svém životě ochutnali cokoli, nic se svou chutí a vůní nevyrovná tomuto nápoji. Trocha adrenalinu, který zažijete, abyste ho mohli ochutnat, je příjemným bonusem.

Říká se, že čím víc úsilí vynaložíte k tomu, abyste něco získali, tím více si nakonec vychutnáte dosažení cíle. Nejen milovníci originálních čajových chutí, ale především nadšenci do adrenalinu a poznávání zajímavých lokalit si proto jistě užijí výlet za čajem do čajového domu Huashan.

Nebezpečná cesta s požitkem na konci

Huashan Teahouse navštěvují turisté pouze z jediného důvodu – aby ochutnali nejnebezpečnější čaj na světě. Nejde o to, z jakých je přísad, ale spíše o to, čím si člověk musí projít, aby se k nápoji dostal. Je totiž třeba vyšplhat na vrcholek hory Mount Hua.

Zdroj: Alessandro Vernet/Slate.com

A cesta rozhodně není nic pro slabší jedince. Cíl leží ve výšce více než dva tisíce metrů nad mořem. Zhruba do poloviny cesty se můžete dostat vypůjčenými místními auty, to je ale pouze ta lehčí část. V místech, kde se terén stává pro vozidla nepřístupný, začíná strmé stoupání po kamenitých cestičkách, neohraničených úbočích roklí a po místech, odkud snadno spadnete několik set metrů hluboko do neznáma.

Součástí trasy jsou takzvané Heavenly Stairs (Nebeské schody), které ale pouze klamou svým jménem. Jeden špatný krok a skončíte spíše na dně pekelné rokle. Zatímco mnozí odvážlivci se vydají za čajem na vlastní pěst, existuje i možnost zaplatit si doprovod a jištění, které vám ale nikdy nemůže garantovat stoprocentní bezpečnost. Navíc se mezi místními povídá, že pokud si cestu neprojdete sami, čaj na vás nebude mít své magické účinky.

Stojí to za to?

Pro dobrodružné povahy rozhodně ano. Recept na nápoj není samozřejmě zcela známý, protože je třeba zachovávat nějaké to tajemství. Jde ale především o směs místních horských bylin zalitou roztátým sněhem z vrcholku hory. A i kdyby čaj sám o sobě neměl tolik chválený ozdravující účinek, adrenalin z cesty a čerstvý horský vzduch udělají pro tělo mnoho.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články