Oběť paralyzoval po vzoru slavného hororu. Bezcitný vrah neprojevil lítost a je extrémně nebezpečný i ve vězení

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jigsaw
Zdroj: Profimedia

Matthew Tinling spáchal brutální vraždu, když mu bylo dvacet pět let. Jeho obětí se stal pětačtyřicetiletý soused z ubytovny v Londýně. Způsob, jakým ho mučil a připravil o život, má přitom co do činění s šestým pokračováním oblíbeného hororu Saw.

Vrah v roce 2013 napodobil scénu ze Saw tím, že prořízl páteř své oběti, bývalého vojáka Richarda Hamiltona. Před tím ho několikrát bodl nožem do hlavy, krku a nohou.

Snažil se z něj vymámit PIN ke kartě. Usvědčily ho závěsy

Při tom se z něj snažil dostat PIN k jeho kartě. O Hamiltonovi se totiž vědělo, že má mnohem víc peněz než ostatní obyvatelé díky příspěvkům a dávkám.

Vrahovi se PIN podařilo získat a později z Hamiltonova účtu vybral 240 liber, které utratil za drogy.

Tělo oběti leželo v pokoji tři týdny, než bylo nalezeno dalším obyvatelem budovy.

Detektivové byli schopni přesně určit čas smrti pomocí záběrů z kamery, které ukazovaly, jak se v časných ranních hodinách zatahují závěsy v pokoji oběti.

Proti Tinlingovi svědčily stopy DNA na těchto závěsech a také to, že stejná kamera, která zachytila záškuby závěsů, natočila také Tinlinga, jak opouští budovu, aby vysypal několik plastových pytlů do popelnice.

Soud Tinlinga poslal do vězení za dlouhé a obzvlášť trýznivé mučení a vraždu.

„Během útoku jste zasadil sedmnáct ran nožem, z nichž ta nejzávažnější byla provedena s konkrétním úmyslem přerušit míchu, a způsobit paralýzu a smrt přesně tak, jak jste to viděl ve filmu,“ řekl tehdy soudce a dodal, že právě DVD s filmem Saw 6 u něj doma našli.

Za vším hledej drogy

K soudu byl Tinling předveden v poutech poté, co zaútočil na ostrahu vězení.

Když byl rozsudek vynesen, neprojevil žádné emoce.

Obhájce se snažil poukázat na to, že oba muži byli závislí na alkoholu i drogách, což řídilo i jejich chování. Tinlingovi to však nebylo nic platné a Hamiltonovi to život nevrátilo.

V roce 2016 si navíc Hamilton vyslechl další doživotní trest, když ještě s jedním komplicem zaútočil na jiného vězně ostrými kusy plastu podobným nožům, které si vyrobili ze štětky na záchod.

Oba dva sedí ve křídle věznici, jež je věnováno extrémně nebezpečným trestancům.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články