Nostradamovo děsivé proroctví: Kanibalismus a další katastrofy předpověděl pro rok 2022

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nostradamus
Zdroj: Bibliothèque interuniversitaire de Santé, Licence Ouverte, via Wikimedia Commons

V 16. století žil muž jménem Michel de Nostredame, který byl známější pod svým latinským jménem Nostradamus. Jednalo se o francouzského astrologa a věštce, jehož proroctvím jsou posedlí pověrčiví lidé různých kultur z různých koutů světa.

Nostradamus všechny své vize a předpovědi shrnul v knize Proroctví z roku 1555 a od té doby jsou hojně analyzovány a interpretovány astrology.

Kniha je rozdělena podle století a ke každému se váže několik desítek čtyřverší. Nostradamovy předpovědi jsou hlavně katastrofického charakteru, proto je často nazýván prorokem zkázy.

Věřící tvrdí, že alespoň některé z jeho předpovědí se splnily – například velký požár Londýna či smrt francouzského Jindřicha II.

Skeptici poukazují na to, že proroctví je nepřesná věda. Tvrdí, že pokud by kdokoli chtěl, může Nostradamovy spisy přečíst a spojit je téměř s jakoukoli událostí.

Co se stane v roce 2022

Bez ohledu na názor však věštcovy básně zmiňují několik věcí, o kterých lze ve správném kontextu říci, že se mají stát v roce 2022. A jeho předpovědi jsou celkem děsivé.

Jedno čtyřverší zřejmě odkazuje na nedostatek potravin. Tato pochmurná předpověď končí kanibalismem. Ačkoli od té doby nastalo po celém světě několik hladomorů.

V současné době však existuje několik faktorů, které by mohly poukazovat na nedostatek potravin. Může se jednat například o inflaci či problémy dodavatelských řetězců.

Doposud je tento nedostatek spíše nepříjemností než opravdovým hladomorem, avšak tyto globální problémy nejsou dosud ani zdaleka vyřešeny. Věci se tedy mohou ještě zhoršit.

Další jeho předpovědí je vymírání lidské rasy. Může být způsobeno jadernými zbraněmi nebo zásahem asteroidu, kterých je kolem Země nespočet.

Předpověděl i to, co ve své době nemohl tušit

Války, hladomory a dopady meteorů byly již dávno předtím, než Nostradamus začal psát své básně. Je tu však hrozba, která se nikdy dříve stát nemohla.

Ačkoli žil Nostradamus v době, kdy nemohl ani tušit, že budou existovat počítače nebo roboti, předpověděl další hrozbu. Tou je vzestup a vzpoura umělé inteligence, která získá vědomí a stane se neovladatelnou.

Možná se ani nebude jednat o vzdálenou budoucnost, jelikož miliardář Elon Musk v poslední době rozšířil výrobu robotů. Již nyní se lidé spoléhají například na samořídící funkce Tesly, která díky své nespolehlivosti vedla ke smrtelným nehodám.

I v dnešní době se lidé snaží předpovídat budoucnost, která se může, ale také nemusí stát. Stačí se podívat na současný vývoj a snad každý si vytvoří předpovědi o tom, jaký by mohl být život v budoucnosti.

Zdroje: grunge.com, dotyk.cz
Autor: Silvie Grulihová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články