Nemají jen stejný postoj. Českého herce a seriálového architekta spojuje mnohem více

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
daberi
daberi

Dabing bylo řemeslo, v němž Češi vždycky vynikali. V titulcích nebo úvodní znělce slyšíme jejich jména, postavy mluví jejich hlasy, ale jak vypadají, kolikrát nevíme. Nebo dabéry známé z jiných seriálů či divadla, ale s jejich tváří si zkrátka nespojíme hlas.

To je i případ Martina Písaříka, jenž namluvil postavu architekta Teda Mosbyho v seriálu Jak jsem poznal vaši matku. V originále si věčného vztahového smolaře zahrál Josh Radnor. Paradoxní je, že ze všech třech jmen je nejznámější to fiktivní. Ani jednomu z herců ho jen tak někdo neodpáře.

Toužili stát se herci už odmala

Radnor měl ve své dráze jasno od útlého věku. Při studiích na univerzitě Kenyon College získal za své herectví cenu Paula Newmana. Po studiu umění debutoval na Broadwayi ve hře The Graduate.

V roli Teda Mosbyho ho známe od roku 2005 a už s ní zůstane spjatý možná napořád. Zatím ji pokořit nedokázal. Jemu to však nevadí, dále se věnuje divadlu, muzice a režíruje.

I Písařík hraje už od dětství, a tak bylo logické, že se bude chtít probojovat na konzervatoř. Tu úspěšně dokončil a diváci ho mohli vidět v Divadle Na zábradlí, v Městských divadlech pražských či Na Jezerce. I on účinkoval na Broadwayi, ale samozřejmě v tom českém, tedy v Divadle Broadway.

Oba se věnují i hudbě a vyzkoušeli si dabing

Když se sitcom jak jsem Poznal vaši matku ve Spojených státech amerických poprvé vysílal, psal se rok 2005. To už měl Písařík za sebou premiéru hitu Snowboarďáci, kde si střihl jednu z vedlejších rolí. Objevil se i v dalším filmu Karla Janáka Ro(c)k podvraťáků.

Zde si zahrál muzikanta, jímž je i ve skutečnosti. Vystupuje s kapelou a hraje v muzikálech. Zazpíval si v Mýdlovém princi, Rebelech i Šakalích letech.

Radnor se také věnuje hudbě, koncertuje s kolegou Benem Leem jako indie folkové duo Radnor and Lee.

Oba herci už propůjčili hlas jiným postavám. I když jak se to vezme, protože Radnor daboval sám sebe v animovaném seriálu The Family Guy. Písaříkův hlas můžeme znát ještě například z neméně slavného seriálu Dr. House, kde namluvil postavu doktora Chase.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články