Nejstylovější kojící fotografie historie: Pozadí jejího vzniku je opravdu bizarní. A děti nejsou skutečné

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Hearts Lydia
Zdroj: Profimedia

Bezdětná modelka a dědička miliardového novinového impéria je zachycena na fotografii, jak kojí dvě umělé děti u stolu v restauraci. Zdá se vám to tak trochu bizarní? A to ještě nevíte, že se jedná o reklamní kampaň pro posilovnu. Jak to jde vlastně všechno dohromady? 

Firma Equinox, která provozuje posilovny a tělocvičny, si nechala nafotit sérii fotografií s mottem „Commit to something“ což můžeme přeložit jako „zavaž se k něčemu“ či „podporuj něco“.

Žádná z fotografií však nezobrazuje posilovny ani nevybízí ke cvičení. 

Kojení jako společenské téma 

Na jedné z fotografií je modelka Lydia Hearstová, která znázorňuje matku v restauraci, která kojí svoje dvě děti. V době fotografování ve skutečnosti děti neměla, ale z práce byla nadšená.

Na svém instagramu pak uvedla, jak moc je důležité, aby společnost respektovala ženy, které kojí, a ty se za to nemusely žádným způsobem stydět.  

„Považuji za otřesné, že by někdo sexualizoval nebo pohlížel svrchu na jednu z nejpřirozenějších a nejkrásnějších věcí, které může žena dělat, a to krmit, vychovávat a milovat dítě,“ uvedla Hearstová v příspěvku na svém instagramovém účtu.  

Reklamní fotografie jako námět k diskuzi 

V sérii fotek se objevují další slavné osobnosti, například Bianca Bree, jejíž otec je Jean-Claude Van Damme, je stylizována do role feministické aktivistky.

Nebo zápasník MMA Alan Jouban, který pózuje před vitrínou plnou trofejí. Kampaň podle zadavatele nemá být jen sérií reklamních fotografií o cvičení, ale má otvírat zásadnější sociální otázky a vyvolávat diskuzi. 

Jako fotografa si společnost vybrala Stevena Kleina. Ten má ve světě popkultury velké jméno. Pracoval například pro značky Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Louis Vuitton a pravidelně přispívá do časopisu Vogue.

Nafotil také kontroverzní obálku časopisu Interview, kde byla zachycena Kylie Jenner na kolečkovém křesle.  

Modelka — miliardářka 

Hearstová kromě toho, že se věnuje modelingu, herectví a psaní blogu, je také dědičkou miliardového impéria. Je totiž pravnučkou Williama Randolpha Hearsta, který vybudoval největší novinovou síť své doby. Majetek rodiny se odhaduje na nejméně 20 miliard dolarů. 

 

Její rodina je vůbec zajímavá. Její matka, Patty Hearstová, byla coby dívka z bohaté rodiny jednoho dne unesena přímo ze svého bytu. A to teroristy z levicově orientované partyzánské skupiny SLA.

Místo výkupného chtěli, aby bohatá rodina věnovala jídlo chudým. Ta se aspoň částečně snažila přání únosců splnit. O to větší byl šok, když Patty oznámila, že se domů už nevrátí a místo toho se přidá právě k SLA.

Po jejich boku dokonce se samopalem v ruce vyloupila banku. Za což si měla posléze odpykat sedmiletý trest. Nakonec byla propuštěna po 22 měsících.  

Šestatřicetiletá modelka si v roce 2016 vzala svého snoubence Chrise Hardwicka, který se živí jako herec, komik, producent a tvůrce podcastů.

Nyní pár netrpělivé očekává příchod prvního potomka. Jak to bude mít Lydia s kojením na veřejnosti, je již teď víc než jasné.

Zdroj: People.com, Dailymail.co.uk, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články