Nejpotetovanější muž na světě: V jednu chvíli byl na vrcholu slávy, pak přišel boj se závislostí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lucky Diamond Rich
Zdroj: Profimedia

„Nejsem jiný než ostatní,“ říká nejpotetovanější muž světa a držitel rekordu v Guinnessově knize rekordů. Jeho prvenství nepřekonal nikdo již téměř patnáct let. A není divu. Lucky Diamond Rich je potetovaný na více než sto procentech těla. Na některých místech má totiž tři až čtyři vrstvy tetování.

Narodil se v roce 1971 na Novém Zélandu jako Gregory Paul McLaren. Když mu bylo šestnáct let, připojil se se svou rodinou k cirkusu. Rodina byla nefunkční a pro tento způsob života se prý rozhodli proto, aby se nedostali na špatnou stranu zákona.

Jako teenager byl prý podivín. Když se dostal k cirkusu, okamžitě ho začalo tetování přitahovat. Ještě tentýž rok si nechal udělat své první – na bok si nechal vytetovat žongléry. Místo si zvolil tak, aby obrázek neobjevila jeho matka. Bál se, že by s tím nesouhlasila.

Tetování si ho okamžitě získalo. Jakmile jednou začal, nemohl přestat. „Vše, co jsem získal z vystupování a účinkování, jsem investoval právě do tetování,“ svěřil Lucky Rich deníku Guardian.

Původ jména Lucky Diamond Rich

V cirkuse vystupoval s širokým repertoárem. Žongloval s motorovou pilou, polykal meče, jezdil na jednokolce. Díky tomu získal i své nové jméno. Lucky, protože měl štěstí, že je od přírody nadaný pro cirkusové a pouliční umění. Diamond mu dali přátelé, kteří o něm říkají, že je trochu jako surový diamant. A Rich, protože je duchem bohatý.

Tetování má opravdu všude

Lucky spočítal, že u tatérů strávil více než tisíc hodin. Když mu bylo osmadvacet let, tetování mu již pokrývalo celé tělo. Neušetřil ani choulostivá místa. Když už nebylo kam dávat další obrázky, začal překrývat stará tetování dalšími vrstvami.

Nyní se může pochlubit více než dvou set procentním pokrytím těla, včetně očních víček, jemné pokožky mezi prsty, horní části zvukovodů, a dokonce i dásní. Kromě tetování má Lucky natažené ušní lalůčky a zuby pokryté stříbrnými dýhami a různými piercingy.

Po několika letech, kdy se stal držitelem rekordu a nikdo ho nepřekonal, se sám rozhodl stát tatérem. Nová tetování si neudělal již několik let.

Pád na dno

Čím více tetování Lucky měl, tím byl populárnější. Pohodlně ho uživilo pouze cestování ze země do země a vydělávání peněz jako pouliční umělec. Každý večer pak následovala párty až do rána.

V roce 2007 byl na vrcholu slávy, i díky ocenění v Guinnessově knize rekordů. O deset let později se z něj stal bezdomovec závislý na pervitinu. Díky své slávě vydělával velké peníze, ve skutečnosti však šťastný nebyl.

„Byl jsem úspěšný, ale prázdný,“ řekl Lucky v rozhovoru pro Guardian. Párty, které začaly několika drinky, pokračovaly kokainem, a nakonec se stal Lucky závislý na pervitinu. „To byla droga, která mě srazila na kolena,“ dodává Lucky. Vše vedlo až k nevyhnutelné realitě bezdomovectví.

Letenka na odvykačku, nebo dávka drogy?

Lucky Rich prý začal úplně ztrácet rozum a nedokázal rozlišovat sny a realitu. Jednoho dne mu zavolal přítel, který pracuje v Centru pro léčbu závislostí v Sydney. A Lucky si uvědomil, že je to příležitost. Možná jediná, kterou dostal. Díky tomu, že mu kamarád sehnal volné místo v programu, je Lucky nyní již čtyři roky čistý.

Dnes ve svých padesáti letech Lucky Rich buduje nový život se svými psy a partnerkou Megan. Věděl, že by nikdy nezůstal čistý, kdyby byl stále na scéně. Proto přijal práci u stavební firmy.

Lucky Diamond Rich je stále nejvíce potetovaným mužem na planetě. Jak ale sám říká, nyní je uznáván spíš v supermarketu než na jevišti. Prý mu to ale vůbec nevadí. Sám říká, že tetování mu zachránilo život.

Zdroj: Guinness World Records, The Guardian
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články