Rolf Buchholz: Šokoval svět 516 modifikacemi na těle. Fotografie, kde je zavěšen na háky, je jen pro silné povahy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Rolf Buchholz
Zdroj: Profimedia

Tetování, podkožní implantáty a piercingy jsou v dnešní době běžnou součástí života mnoha lidí. Přestože se na ně někdy pohlíží s předsudky, většina lidí si z pohledů ostatních nic nedělá, a naopak je na úpravy svého těla hrdá.

Hrdý na své tělo je jistě i Rolf Buchholz. Ten se totiž zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako držitel největšího počtu modifikací na svém těle. A to s celkovým číslem 516.

S tetováním začal ve čtyřiceti

Dlouhé roky nikoho ani nenapadlo, že by právě Rolf mohl někdy takový rekord držet. První tetování si totiž nechal udělat až ve svých čtyřiceti letech. Jenomže ho to chytlo a po dvaceti letech se stal zvenčí úplně jiným člověkem.

Dnes má potetovaných zhruba 90 % svého těla. Většina jeho tetování je černobílá, má ale ve sbírce i nějaké ty barevné kousky.

Rolf má navíc dva podkožní implantáty ve tvaru rohů umístěné na čele. I když se mu prý lidé smějí, že je jako ďábel, on sám v něho nevěří.

Dalších šest implantátů pod kůží má na zápěstí. Inkoustem má také přetetované zorničky, jeho přirozeně světlé oči jsou tak nyní úplně tmavé. Zajímavý je i počet piercingů, které Rolf na svém těle má.

Čtyři sta padesát tři piercingů v Rolfově těle je umístěno převážně ve rtech, nad obočím a překvapivě i na intimních místech, kde jich má dvě stě šedesát osm.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rolf Buchholz (@robuchholz)

Nejsem jiný člověk, jenom jinak vypadám

Někteří lidé ho obdivují, jiní ho odsuzují. Rolf si ale nic nedělá z těch, kterým se jeho tělo nelíbí. Podle něho přátelé stále zůstali přáteli, protože on sám se nezměnil.

„Jsem jiný člověk pouze zvenku. Uvnitř jsem pořád stejný, jaký jsem býval před dvaceti lety, když jsem s tímhle vším začal,“ popisuje.

Odpověď na otázku, která modifikace jeho těla ho bolela nejvíce, je možná překvapivá. I když má nespočet piercingů, potetovaný krk a implantáty v zápěstích, nejvíce ze všeho prý bolela tetování na dlaních.

I tak je na ně ale Rolf pyšný, stejně jako na zbytek svého těla. Podle svých slov plánuje i do budoucna pokračovat v dalších novinkách a zvyšovat laťku pro případné snaživce, kteří se mu chtějí pokusit rekord sebrat.

Pro Rolfa není tetování něčím, co by vyjadřovalo jeho osobnost. Sám říká, že spousta znaků, které má na těle, jsou jen náhodné, dobře vypadající klikyháky. Tetování se stalo zkrátka jeho životním stylem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články