Narodil se bez končetin, radost ze života mu ale nikdo nevezme. Seznamte se s tímto jedinečným mužem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ryan Hudson Peralta
Zdroj: Profimedia

Přestože se Ryan Hudson-Peralta narodil téměř bez končetin, rozhodl se žít plnohodnotný život. Věděl totiž, že ho láska v životě nemine. Dnes má Ryan dvě děti a ženu – lásku jeho života. Touží být inspirací postiženým dětem po celém světě.

„Mezi Carrie a mnou vzniklo neuvěřitelné pouto hned, jak jsme se poprvé setkali v roce 2000. Od první chvíle jsem věděl, že si tuto ženu chci jednou vzít,“ řekl 107 centimetrů vysoký Ryan Caters News Agency.

„Spousta lidí si myslí, že postižený člověk nemůže mít vedle sebe hezkou ženu. Proto nikdo nepředpokládá, že Carrie je moje žena, ale myslí si, že je to jen moje pečovatelka,“ dodává Ryan.

Ryan se o sebe dokáže postarat sám

Přitom on ani žádnou pečovatelku nemá. Ryan se totiž o sebe dokáže postarat sám. Řídí, koupe se, jí, a dokonce si bez pomoci chodí na toaletu.

Okolí na něj a na jeho partnerku, šestačtyřicetiletou umělkyni Carrie, kouká nevěřícně. Pro ně je to ale naprosto normální.

Ran přiznává, že se nikdy v přítomnosti žen necítil nejistě navzdory svému postižení.

Rozhodl se žít život, jaký chce

Když se Ryan narodil, doktoři varovali rodiče, že je možné, že se nikdy nezapojí do běžného života. Že možná nebude moct dosáhnout plnohodnotného vzdělání, nebude si moct najít práci a možná nikdy nezaloží rodinu. Ryan to však viděl jinak.

Podle jeho slov s ním rodiče nikdy nezacházeli jinak než s běžným dítětem a snažili se ho motivovat k překonávání jedné výzvy za druhou.

Ryan má sice výrazně kratší ruce a nohy, ale to mu v ničem nebrání. Od raného věku si pěstoval sebevědomí, aby ho žádní šikanátoři nemohli jen tak rozhodit. Sžil se se svým vzhledem a přijal ho jako fakt a součást svého života.

Vystudoval běžnou školu a vybudoval si kariéru v oboru webového designu. Je to neuvěřitelně odhodlaný bojovník.

Dvojnásobný otec

Po tom, co se Ryan poznal s Carrie, se stal otcem její dnes již šestadvacetileté dcery Myrandy a spolu mají ještě osmnáctiletého syna Noaha. Lékaři se strachovali, aby se Noah nenarodil se stejným postižením. Páru by však na tom nijak nezáleželo.

Stal se inspirací dětem po celém světě

Vzhledem k tomu, že si Ryan více než třicet let sám budoval sebevědomí a pozitivní myšlení, založil web s názvem Look Mom No Hands, což v překladu znamená Hele mami, bez držení.

Otec dvou dětí navštěvuje školy po celém světě jako motivační řečník a inspiruje novou generaci k následování svých snů.

Mezi Ryanovy aktuální cíle patří například úprava automobilu Tesla, aby ji mohl pohodlně řídit. Dále chce být v televizi a ve filmech, aby mohl inspirovat postižené děti. Rád by světu ukázal, že i bez paží a s krátkýma nohama je možné žít život, jaký si sám přeje.

Zdroj: The Epoch Times

Autor: Pavlína Hálová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články