Muž, který žije pouze z meditací. Údajně nejedl 70 let!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
prahlad jani
prahlad jani

Už jste slyšeli o muži, kterého v Indii uctívají jako svatého muže? Tento jogín má sice přes 80 let, ale jeho tělo je ve skvělém stavu. Proč? Již více než 70 let nic nepozřel. Nevěříte? Pojďme si projít fakta.


Klinická pozorování potvrdila neuvěřitelné zprávy

Zdroj: breatharian.eu

Jogín, který „žije ze světla“, se jmenuje Prahlad Jani. Tvrdí, že od svých sedmi let přestal přijímat jakékoliv potraviny a tekutiny. Žije v jeskynním obydlí, odkud se pouze jednou ročně vydává do své rodné vsi. Jeho každodenní náplní života je meditace. Myslíte si, že jde o další hoax, který koluje po internetu? Omyl! Klinická pozorování, kterým se podrobil, odhalila jen těžko uvěřitelná fakta. Muž s nejvyšší pravděpodobností skutečně žádné potraviny ani tekutiny nepřijímá.

Zkoumán pod lékařským dohledem

V roce 2003 byl Prahlad po deset dní zkoumán na indickém institutu pod nepřetržitým dohledem lékařů. Neměl přitom žádný přístup k jídlu či vodě. Jeho toaleta byla zapečetěna, oblečení bylo zkoumáno kvůli přítomnosti moči. Pokud opouštěl uzamčený pokoj, bylo to vždy pod dohledem lékařského týmu, a také za přítomnosti kamer – podroboval se různým vyšetřením, a kromě toho se slunil a meditoval na terase. Během lékařského zkoumání byla odměřována i voda, kterou používal k mytí.

Lékařská zpráva

Očekávalo se, že po třech nebo čtyřech dnech bez příjmu a vylučování potravy dosáhne Janiho krevní tlak nebezpečných hodnot, ale tlak se po celou dobu pozorování téměř neměnil. Lékařské závěry byly jasné – Prahlad nic nepozřel ani nevyloučil. „Všechny naše znalosti se do základu zbortily. Dějiny vědy se musí začít psát znovu,“ uvedl doktor Sudhir Shah, neurolog ve Sterlingově nemocnici.

Slovo skeptika

Jeden z nejznámějších skeptiků světa, kanadsko-americký jevištní kouzelník a vědecký skeptik James Randi, se k tomuto případu také vyjádřil. Ačkoliv má jeho video na Youtube téměř 200 tisíc zhlédnutí, vyjadřuje v něm pouze osobní názor, nikoli fakta, o která se opírá lékařská a vědecká studie Janiho.

Jsou slova Prahlada Janiho pravdivá, a skutečně již po mnoho desetiletí nic nepozřel? To se zřejmě nikdy nedozvíme. Je však dechberoucí, co o tomto muži zjistila vědecká pozorování.

Autor: Veronika Lanková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články