Muž (39): Nosí plenky a spí v postýlce. Dává mu to pocit bezpečí, přesto se pokusil o sebevraždu

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
stanley thornton
stanley thornton

Stanley Thornton si vyvinul posedlost chováním se jako malé dítě ve svých třinácti letech. V tu dobu se začal počurávat. Rozhodl se nosit plenky a velmi si to oblíbil. Prý mu dodávaly pocit bezpečí, který se rozhodl hlouběji prozkoumat. A tak se rozhodl své chování povýšit na další úroveň.

Obyčejnou postel vyměnil za dětskou postýlku, která je uzpůsobena jeho rozměrům. Jedná se v podstatě o dvojlůžko, které je ze všech stran ohraničeno. Tento kus nábytku považuje za nejdůležitější aspekt svého současného života.

I oblečení už má v malíku. Speciální body si nechal ušit na míru.

Svůj pokoj zaplnil plyšovými hračkami, pastelkami a dalšími věcmi, které nesmí ve výbavě malého dítěte chybět. Všechny tyto věci ho dělají šťastným.

Dává mu to pocit bezpečí

Vzhledem ke svému stavu nechodil Stanley do práce, avšak pobíral invalidní důchod. Dokonce hledal i ženu, která by se o něj den co den starala jako jeho vlastní matka. Infantilismus totiž není rozmar, ale skutečná porucha.

Ačkoliv někteří v této mužově obsesi viděli jistý druh úchylky, on se vždy bránil tím, že to tak není. Hraní si na mimino mu prý jen přinášel nesmírně důležitý pocit bezpečí.

„Tento pocit mi během dospívání chyběl. Být dospělým dítětem se stalo mým vlastním způsobem, jak se vyrovnat se světem a svými vlastními problémy,“ řekl v televizi.

Stanley věří, že se u něj porucha rozvinula právě vlivem obtížného dospívání.

„Mnoho z mých příbuzných mě mlátilo nebo psychicky týralo. Křičeli na mě, sprostě mi nadávali, tahali mě za vlasy, házeli mi horkou omáčku do očí a říkali mi, že jsem bezcenný.“ svěřil se. Ve škole a v psychiatrických léčebnách to prý nebylo o nic lepší.

Momentálně bojuje s depresemi

V současné době od svého bizarního způsobu života trochu upustil a zvolnil. Na svém facebookovém profilu ovšem pravidelně zásobuje fanoušky a přátele svými pocity.

Nedávno se jim svěřil, že přemýšlí, že se ke svému oblíbenému životnímu stylu zase vrátí na sto procent.

Jak před pár dny přiznal, nebylo mu v poslední době nejlépe. Dokonce byl na čas napojen na plicní ventilátor. Do toho trpí depresemi a úzkostmi a před rokem se pokusil spáchat sebevraždu.

Na druhou stranu se přestěhoval do nového domova a snaží se zase postavit na vlastní nohy. Jeho fanoušci a on samotný tak věří v lepší zítřky.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články