Milovník Big Maců oficiálně zkonzumoval již 32 tisíc hamburgerů. A stále se jich prý nemůže nabažit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jist bigmac
Zdroj: Shutterstock

Na první pohled byste v tomto nenápadném chlápkovi pravidelného konzumenta jídla z fastfoodových řetězců asi nehledali. Zdání však klame. Donald Gorske je právem nazýván Král Big Maců. Na počátku tohoto roku překonal svůj starý rekord v počtu snězených Big Maců od McDonald’s. Znovu tak získal titul Guinnessově knize rekordů.

Sedmašedesátiletý Donald Gorske z amerického Wisconsinu poprvé získal titul v Guinnessově knize za nejvíce snězených Big Maců za celý život v roce 1999.

Nyní, po dvaadvaceti letech, činí celkový počet snězených hamburgerů Big Mac neuvěřitelných 32 340.

Počet snězených hamburgerů narůstá každý den

V průměru totiž Donald sní dva Big Macy denně. Takto to jde již od roku 1972. Jeho rituál začal přesně 17. května roku 1972. Tehdy dostal své první auto a rozhodl se zajet si pro něco k jídlu.

Donald počátek své neobvyklé záliby vysvětluje Guinnesově knize: „Jel jsem přímo do McDonald’s, vzal si své první tři Big Macy, pak jsem nasedl do auta a snědl je. V té chvíli jsem si řekl, že je pravděpodobně budu jíst do konce života.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Selfie Tv (@selfietv1)

Krabičky od hamburgerů si schoval s tím, že je od prvního dne začne počítat. Pojídání Big Maců a sčítání jejich množství bere opravdu vážně.

Schovává si každou krabičku spolu s účtenkou. Vše má uspořádané v krabicích podle roku. Do kalendáře si každý den dělá poznámku, kolik hamburgerů snědl.

S překonáním hranice třiceti dvou tisíc snězených Big Maců od McDonald’s musel podle odhadů projíst už v přepočtu přes dva a půl milionů korun.

Jeho žena o posedlosti hamburgery nevěděla

Jeho nynější manželka Mary neměla zpočátku o jeho vášni ani tušení. Zprvu mu prý občas Big Mac sama přinesla a neuvědomovala si, že obliba tohoto jídla bude u Donalda trvat věčně.

Jeden Big Mac obsahuje 536 kalorií

Mnozí si proto kladou otázku, jak je možné, že si Donald dokáže udržet zdraví, přestože pravidelně konzumuje tolik jídla z rychlého občerstvení. Na to má Donald jasnou odpověď. Jeho tajemstvím je jíst dva hamburgery denně namísto hlavního jídla, a hlavně vynechat hranolky.

I když za svůj život spořádal přes 32 tisíc Big Maců, podle jeho doktorů má krevní cukr naprosto v pořádku a hladinu cholesterolu též. Donald také každý den ujde téměř deset kilometrů.

Doživotní láska

Jedna věc je jistá. Donald bude ve své lásce k Big Macům pokračovat po zbytek svého života. V následujících letech totiž opět plánuje oficiální aktualizaci svého rekordu.

Zdroj: guinnessworldrecords.com, Ladbible.com, Instagram Donalda Gorske
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články