Mary Pearceyová: Podezřívali ji, že je Jack Rozparovač. Nebyli daleko od pravdy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Mary Pearcey
Zdroj: Profimedia

Příběh Jacka Rozparovače je známý snad po celém světě. Nedostihnutelný vrah, který řádil v Londýně v roce 1888, si získal svou přezdívku proto, že své oběti nechával doslova rozpárané, s vnitřnostmi trčícími z těla. Mezi podezřelými se kromě několika mužů objevila i jedna žena.

Jmenovala se Mary Pearceyová. Byla jedinou ženskou osobou, kterou kdy policie podezřívala z toho, že by právě ona mohla být Jackem Rozparovačem. To se nakonec nepotvrdilo.

I tak ale byla Pearceyová nakonec odsouzena za vraždy. Zabila dva lidi, a to poměrně brutálním způsobem, navíc se dlouho odmítala přiznat a její historky byly až směšné. Představujeme vám příběh ženy, která se v očích mnohých mohla rovnat světově známému sériovému vrahovi.

Opustili ji kvůli milenkám

Mary Pearceyová neměla v životě štěstí na muže. Poprvé si vzala tesaře Johna. Ten jí byl dlouho nevěrný. Ona to věděla, ale tolerovala mu to. Nakonec ji přesto opustil.

Pearceyová si proto našla nového partnera. Jednalo se o stěhováka Franka Hogga. Ten si ale našel milenku hned na začátku vztahu a Pearceyová tak byla brzy zase sama. Šok přišel, když zjistila, že má její bývalý s milenkou dítě.

Poté, co Hogg Mary opustil, přestěhoval se s milenkou do Londýna, kde si ji vzal. Po čase se jim narodila dcera. Pearceyová nedokázala překonat to, že je její bývalý milenec šťastný. Tehdy začalo její běsnění.

Za přítomnosti sousedů

Pearceyová pod záminkou důležitého rozhovoru pozvala jednoho večera manželku svého bývalého milence k sobě. Ten večer bylo podle svědectví sousedů v domě slyšet křik, nikdo se ale neodvážil jednat.

Až druhý den, po hrůzném nálezu dvou těl, začali lidé vypovídat. Na skládce kus od domu Mary Pearceyová byla objevena Hoggová s hlavou téměř oddělenou od těla. O kousek dál byl kočárek s rozřezaným dětským tělem.

Policie Pearceyovou okamžitě zadržela. V jejím bytě se našla celá řada stop, které jasně vypovídaly o tom, že to právě ona je vražedkyní. Na stěnách byla krev, v koši byl objeven zkrvavený sekáček na maso.

Mary Pearceyová se vymlouvala, že sekáčkem předešlý den zabíjela několik myší, co ji doma v kuchyni vyděsily. Proto prý také sousedé slyšeli ten křik. Na tuto historku jí ale nikdo nenaletěl.

Odsouzena k smrti

Pearceyová byla nějaký čas vyslýchána kvůli možné spojitosti s vraždami takzvaného Jacka Rozparovače. Brutalita jejího činu totiž vyvolala v policii mnoho otázek. Nakonec se ale nepotvrdilo, že by právě ona byla obávaným sériovým zabijákem.

Její případ přilákal tolik pozornosti, že dokonce muzeum voskových figurín v Londýně zakoupilo zkrvavený kočárek a vražednou braň z kuchyně, aby je mohlo vystavovat. Mnoho lidí za to, aby vidělo předměty doličné, dalo velké peníze.

Mary Pearceyová byla nakonec odsouzena k trestu smrti. Popravena byla koncem roku 1890. Dodnes se o ní ale často mluví jako o Jacku Rozparovači v sukni.

Zdroj: wikipedia.org, nasregion.cz, lifee.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články