Kim Goodman: Tahle žena děsí lidi na ulici pouhým pohledem. To, co dokáže s očima, vám hlava nevezme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena oci
Zdroj: Shutterstock

Dokáže vytřeštit oči tak moc, až to mnohým nahání strach. Když ji uvidíte, řeknete si, že jí každou chvilkou musí doslova vypadnout oči z důlků. Řeč je o Kim Goodman, které tento, pro někoho děsivý, kousek vynesl zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Kim bydlí v Chicagu, ve státě Illinois. Svůj talent objevila vlastně díky úrazu, který se jí stal v mládí. Při sportovním zápase byla zasažena do hlavy hokejovou maskou tak, až jí oči údajně vylétly „navrch hlavy“. A od té doby je umí vytřeštit jak tenisáky na povel.

Rekordmanka Guinessovy knihy

Oči jí dokážou vylézt z důlků celých dvanáct milimetrů, což byl světový rekord. Tento parádní kousek jí v roce 2007 vynesl zápis do Guinessovy knihy rekordů. Dokonce byla zařazena i do jejich padesátého výročního seznamu nejlepších deseti „výkonů“ všech dob. A to už je co říci!

Zívá a kulí oči zároveň

Tato pětačtyřicetiletá žena samozřejmě neusíná na vavřínech a poctivě svoji disciplínu trénuje a zdokonaluje. A je to znát. Svůj „oční talent“ posunula ještě dál. Dokáže vytřeštit oči i při zívání! Posuďte sami, že to už je velký kumšt.

Kim dokáže vykulit oči doslova na požádání. Naštěstí jí oči „vyskakují“, jen když chce. Říká však, že na to neexistuje žádný trik. Sama prý vlastně neví, jak to dělá.

Lidé se jí také často ptají, zda to bolí. Se smíchem jim odpovídá, že kdyby to bolelo, tak by to nedělala. Nemá prý ani strach, že by se jí snad oči nějak zasekly a vykulené již zůstaly.

Třeští oči za peníze

Ve škole se spolužáci jejímu talentu smáli, ale teď se může smát ona, protože za svůj výkon dostává dobře zaplaceno. Od té doby, co ukázala své umění světu, vystupovala v několika televizních pořadech i v zahraničí. Své „děsivé“ fotky a videa samozřejmě pravidelně sdílí s fanoušky na sociálních sítích.

A spoustu z nich inspiruje. Ve svém talentu byla Kim až do roku 2018 neporazitelná.

Nový rekord v Guinessově knize

Držitelku Guinessova rekordu v kulení očí však před třemi lety předběhl šestnáctiletý Ahmed Khan z Pákistánu. Ten dokáže kulit oči přes jednu minutu a bulvy vytlačí přes dvanáct milimetrů, což je více než jeho rivalka.

Úvodní fotografie je pouze ilustrační
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články