Josephine Corbin: Měla 2 vagíny a 4 nohy. Přinášíme vám její neuvěřitelný příběh

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Myrtle Corbin uvod
Zdroj: Charles Eisenmann (1855-1927), Public domain, via Wikimedia Commons / Unknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Když přišla Josephine Myrtle Corbin na svět, někteří ji možná považovali za zrůdu. Vlastně to tak bylo během celého jejího života. Ale přestože měla dívka dva páry nohou a její vzhled některé děsil, našla v životě lásku.

Její matka porodila sedm zdravých dětí. Když se v roce 1868 narodila Josephine, rodina se bála o její zdraví. Začali navštěvovat doktory a hledat řešení. Ukázalo se ale, že kromě toho, že je dívka jiná, jí žádné nebezpečí na životě nehrozí.

Dvě nohy sloužily Josephine k pohybu. Druhé dvě byly ochablé a zkrátka jen visely z jejího těla. Dnes by možná bylo možné je amputovat, tehdy ale byla medicína jiná.

Svého vzhledu využila, aby zabezpečila rodinu

Josephine byla vděčná, že ji rodina přijala i s jejím postižením. Už jako mladá začala vystupovat na ulici, kde jí lidé přispívali drobnými. Později objížděla výstavy a sháněla peníze sama.

Vystavovala své zvláštní tělo, nechala lidi, aby na ni zírali, a domů pak nosila peníze, které za to obdržela. Díky tomu si její rodina přišla na poměrně velké peníze.

Josephine nevystupovala pouze v domácím prostředí. Objížděla celý svět, někdy se domů vrátila až po měsících. Ale stálo jí to za to. Sebe i rodinu finančně zabezpečila.

Vdala se a porodila děti

Josephine měla v životě kromě lásky vlastní rodiny i lásku muže. Vdala se za váženého doktora, kterému porodila pět dětí. Tři z nich pomocí jedné vagíny, dvě pomocí druhé.

Mnozí lékaři i vědci byli zmateni. Nechápali, jak je to možné, a divili se, že jsou děti zdravé. Rodina žila spokojeně bez sebemenších problémů. A to až do Josephininy smrti.

Někteří lidé spekulovali o tom, že si ji doktor vzal pouze proto, aby mohl mít nablízku tak vzácný exemplář ženy s fyzickým postižením. To on ale popíral.

A podle toho, jak se ke své ženě choval, jak ji opečovával a bránil a jak miloval jejich děti, je pravděpodobné, že mezi ním a Josephine byla skutečně láska.

Její tělo po smrti odmítli prodat

Josephine v roce 1928 dostala streptokokovou infekci, která by se dnes dala léčit antibiotiky. Tehdy pro ni ale byla smrtelná.

Rodina po smrti dostala několik finančních nabídek na prodej těla. Její fyzické postižení bylo natolik zajímavé, že lékaři chtěli Josephine dál zkoumat. Všechny nabídky ale byly odmítnuty.

Ve střeženém hrobě byla žena uložena právě proto, aby nedošlo k uloupení jejích ostatků. Josephine se stala důkazem, že i když se narodila jiná, mohla být milována.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články