Hrůzostrašná Bestie z Jersey: Obětem omotala provaz kolem krku a vytáhla je z postele. Lovila ženy i malé děti

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
bestie z jersey
bestie z jersey

Případů sériových vrahů je známo více, jeden z nich ale budí pozornost ještě dnes. Když totiž začne řádit bestie na malém ostrově, není kam utéct.

Ostrov Jersey je nejjižnější ostrov Normandských ostrovů ležících v Lamanšském průlivu mezi pobřežím Francie a Británie.

Jedná se o závislé území Britské koruny a s necelými devadesáti tisíci obyvateli v historii nebudil velkou pozornost. Až do šedesátých let minulého století.

Muž s divnými pohnutkami

V roce 1957 zde totiž začala řádit Bestie z Jersey. Tou bestií byl muž jménem Edward Paisnel, jehož řádění v sobě skrývá prvky hororu nebo hrůzostrašné hry.

V průběhu čtrnácti let na ostrově Jersey strašidelně pronásledoval a zavraždil nejméně třináct lidí, ale spíše jich bylo ke stovce.

První čtyři oběti byly mladé ženy, které pronásledoval večer na autobusových zastávkách. Uvázal jim provaz kolem krku, odtáhl je do polí a tam je nejdříve zabil a poté znásilnil. Tyto útoky se odehrály doslova v řádech měsíců.

Hledání obětí venku ho ale unavilo, a začal je tedy napadat přímo v jejich domovech. Opět jim omotal provaz kolem krku a uprostřed noci je vytáhl z postele. Nezaměřoval se už jen na mladé ženy, ale jeho oběťmi se staly i starší dámy a děti.

Vydával falešné stopy, aby zmátl policii

Policejní vyšetřování se snažil navést špatným směrem. Mluvil s irským přízvukem a chtěl vždycky cigarety, přitom nebyl ani Ir a ani kuřák.

Popis jeho hrůzostrašného kostýmu, který sestával z doma vyrobené gumové masky, špičaté paruky a kabátu s hroty, byl znám až později. S jistotou se ale mluvilo o jeho jedinečném zatuchlém pachu.

Titulky novin plnily informace o Bestii z Jersey. Policie zveřejnila i popis a doufala, že jej někdo pozná. Dokonce požádala všechny muže na ostrově, aby poskytly otisky prstů.

Nemohla to však nařídit. Třináct mužů se odhlásilo a Paisnel byl mezi nimi. Hlavním podezřelým se ale stal výstřední rybář Alphonse Le Gastelois. Po zatčení však chyběly důkazy a musel být propuštěn.

Informace o jeho zatčení prosákly ven a lidé mu vypálili dům. Gastelois se poté odstěhoval z ostrova.

Zatčen byl kvůli své chybě

Nikdo netušil, že muž, který se s manželkou seznámil v pěstounském domě a všechny děti ho milovaly jako „Strýčka Teda“, je onou bestií.

Manželka ho navíc popsala jako nenáruživého milence, a tak nebylo důvod si o něm myslet, že by mohl být násilníkem. Hrůznými činy však uspokojoval své vnitřní démony.

Za své zatčení si mohl sám. Miloval lov a chtěl být loven. Sám polici poslal dopis, kde je upozornil, že se chystá k dalšímu činu.

Ten se odehrál v roce 1966, policie ho ale dopadla až v roce 1971, paradoxně za to, že řídil auto jako šílený.

V autě pak objevili kostým bestie a po prohledání jeho domu našli tajnou místnost, který byla cítit typickou zatuchlinou a byly v ní satanské artefakty a oltář k okultním rituálům.

Byl odsouzen k třiceti letům vězení. V roce 1991 byl předčasně propuštěn, o tři roky později zemřel na infarkt a s ním i Bestie z Jersey.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články