Rodina pro Charlese Mansona nikdy nebyla příkladem. Tak si vytvořil vlastní, s níž páchal série brutálních vražd

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
manson
manson

07Charles Manson je dnes známý jako jeden z nejbrutálnějších zločinců své doby. Narodil se v Americe roku 1934. Kdyby se nestal vrahem, měl nakročeno k celkem slušné kariéře hudebníka. Tu ale hodil za hlavu a rozhodl se jít cestou zločinu.

Manson byl zločinec, fanatik a hudebník. Pro mnohé je v dnešní době známý jako symbol zla. Věci, které páchal společně se svým spolkem, jsou totiž až k nevysvětlení.

Matka s bratrem ho naučili jen to nejhorší

Mansonova matka si nelámala hlavu s tím, čí dítě čeká nebo jak se mu v životě povede. I během těhotenství kouřila a několikrát byla nalezena opilá na ulici. Když se jí narodil chlapec, sama byla překvapená, že je živý a zdravý.

Po pár letech, kdy Charlese vychovávala v nepořádku, křiku a hádkách, byla i s Mansonovým starším bratrem odsouzena za loupežné přepadení.

A tehdy začalo Mansonovo putování z jednoho nápravného zařízení do druhého.

Tehdy ještě mladík často utíkal svým pečovatelům, měl problémy s policií, kradl v obchodech cigarety a alkohol, rozbíjel okénka u aut, aby si přivlastnil jejich obsah.

Když se ve dvaceti jedna letech konečně osamostatnil, začal se svou nejkrutější kariérou.

Založil sektu s názvem Rodina

Zda chtěl Manson konečně mít rodinu, na kterou se může spolehnout, nebo chtěl světu ukázat, jak špatná byla jeho matka s bratrem, o tom by se dalo spekulovat. Každopádně se skupinkou nejbližších začali brzy páchat zlo, které se neodpouští.

K nejvíce medializovanému případu patří vražda herečky Sharon Tate, která tehdy byla v osmém měsíci těhotenství.
Manson se chtěl tehdy pomstít producentovi, který mu odmítl vydat jeho hudební desku.

V domě, který si vytipoval, ale místo producenta čekala těhotná Sharon a několik hostů. Zemřeli všichni.

Charles Manson byl nakonec společně se všemi členy své Rodiny zatčen a umístěn doživotně do vězení v Kalifornii. Původně ho čekal trest smrti, ten byl ale nakonec zrušen. Přesto se tento brutální vrah dočkal smrti za mřížemi. 19. listopadu 2017 zemřel stářím ve věku třiaosmdesáti let.

A co se stalo se zbytkem Rodiny? Dodnes jsou vězněni, někteří stále zkouší žádat o snížení trestu, ale to je jim stále zamítáno. Vypadá to tedy, že je čeká stejný osud jako jejich vůdce.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články