Hřiště mrtvých dětí: Dějiště několika vražd v noci vykazuje nadpřirozenou aktivitu. Zoufalým voláním to teprve začíná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hriste mrtvych deti
Zdroj: Shutterstock

Milovníky tajemna a nadpřirozena láká každým rokem víc a víc. Přitom se podle mnohých jedná o jedno z nejděsivějších míst celé Ameriky, se kterým si láme hlavu řada vědců. Na tomhle hřišti se totiž prokazatelně děje něco opravdu podivného.

Oficiální název místa je Drost Park. Většina lidí mu ale říká Hřiště mrtvých dětí. A to nejen z toho důvodu, že leží hned vedle hřbitova v Maple Hill, nejstaršího pohřebiště v Alabamě, ale i kvůli tomu, co se zde kdysi odehrálo a co se zde odehrává dnes.

Mnozí lidé tvrdí, že duchové se často vrací na místa, kde mají nějaké nevyřízené účty. Že nejsou svobodní, ale jejich povinností je strašit v místě skonu, nebo lidem svým jednáním dokazovat, že zde něco není v pořádku. Je to i případ mrtvých dětí, které byly na hřišti zavražděny?

Nevyřešený případ

Stalo se to někdy v 60. letech minulého století. Jednoho večera bylo z hřiště uneseno několik dětí, které si zde hrály. Ty byly později brutálně zavražděny a jejich těla byla pohozena kolem houpaček a prolézačky.

Ačkoli některé děti jsou dodnes pohřešované, šance, že přežily, je podle vyšetřovatelů nulová. Nedokážou říct, proč vrah některá těla na hřišti nechal, jiná sem vrátil po několika dnech od únosu a další se nikdy neobjevila.

Stejně tak i přes velké množství stop, které po sobě útočník na místě nechal, se nikdy nezjistilo, kdo byl vrahem ani proč si vybral náhodné děti k tomu, aby uspokojil své touhy. Pravděpodobně se jednalo o psychopata, který nevraždil z nějakého racionálního důvodu.

Během vyšetřování se podařilo zjistit jen to, že vrah pravděpodobně už nějaký čas žil v opuštěné důlní šachtě nedaleko hřiště. Byly zde nalezeny zásoby jídla a další stopy, které ukazovaly na to, že tu útočník několikrát přespal.

Vraždy ale dodnes nebyly nikomu přisouzeny a případ byl uzavřen jako nevyřešený. V současné době se mu věnují už pouze historici a nadšenci, kteří se vše snaží vyřešit na vlastní pěst.

Hrají si tu duchové

Kvůli vyšetřování bylo celé hřiště na čas uzavřeno. Ani po jeho znovuotevření se sem ale zástupy dětí zrovna nehrnuly. Místo ale začalo zajímat nadšence do paranormálních jevů. Podle všeho se tu totiž dějí nevysvětlitelné věci.

Existují výpovědi o tom, že se na hřišti po nocích houpají houpačky, i když je právě bezvětří. Někdy se houpe jen jedna, zatímco druhá je nehnutá. Na hřišti se v blátě po dešti objevují dětské stopy, aniž by předtím někdo viděl kohokoli si tu hrát.

Kolem půlnoci údajně bývá slyšet cupitání nohou okolo prolézačky a někdy také zoufalé volání z lesa, které podle všeho má být voláním matky, která své děti varuje před nebezpečím.

Několik specialistů na paranormální jevy se na hřišti mnohokrát usídlilo na noc a podařilo se jim naměřit nezvykle vysokou nepřirozenou aktivitu. Je tedy velmi pravděpodobné, že na hřišti zkrátka něco je a v noci se to pokouší vyprávět svůj příběh.

Hřiště je volně přístupné všem nadšencům. Pokud tedy máte pro strach uděláno a lákají vás takové záhady, rozhodně při návštěvě USA tohle místo nevynechejte. Možná se s duchy dětí potkáte.

Zdroj: mysteriesrunsolved.com, atlasobscura.com, al.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články