Pitva mimozemšťana: Krátký film zamotal hlavu mnoha vědcům. Pravda má ale mnoho podob

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mimozemstan
mimozemstan

Existenci mimozemšťanů nelze dokázat ani vyvrátit. Zatímco velká část lidí věří, že ve vesmíru nejsme sami, zbytek se domnívá, že mimozemšťané jsou pouze výmyslem a výplodem lidské fantazie.

Na téma paranormálních jevů a existence bytostí z jiné planety vznikl nespočet výzkumů, ale především komediálních či sci-fi filmů.

Existuje však snímek, který údajně zachycuje, že mezi námi jsou i tvorové odjinud. Jde o krátký dokumentární film z roku 1995.

Nepřežil pád z jiné planety

Ray Santilli představil světu sedmnáctiminutový snímek, který pojmenoval Pitva mimozemšťana. Jeho tělo údajně pocházelo z havárie létajícího talíře v roce 1947.

Filmové záběry údajně dodal Santillimu vojenský kameraman, který si přál zůstat v anonymitě. To jen podněcuje vědeckou verzi, že celý film je výmyslem někoho, kdo touží po pozornosti.

Později Santilli připustil, že film je vlastně rekonstrukcí původních snímků, mezi které byly přidány ilustrační záběry. Sám ale neprozradil, které ze záběrů jsou původní.

Snímek zachycuje zkoumání těla pravděpodobně mimozemského původu, různé teorie o tom, ze které planety mimozemšťan přiletěl a co přesně zapříčinilo jeho smrt.

Záběry byly později vysílané televizí Fox pod názvem Pitva mimozemšťana: Fikce, nebo fakt? Součástí pořadu byl tehdy i rozhovor se samotným autorem snímku.

Režisér pořadu mu nikdy neuvěřil

John Jopson, režisér pořadu na stanici Fox, byl pověřen, aby před zveřejněním celé věci se Santillim udělal rozhovor. Poté, co provedl rešerši a spojil se se Santillim, došel k závěru, že je celá věc s velkou pravděpodobností fikce.

Později také využil soukromého detektiva, aby se na Santilliho zaměřil. Jenomže producenti se báli skandálu a ztráty peněz a detektiva zadrželi.

Přestože mnoho lidí nakonec odvysílanému klipu uvěřilo, stále bylo více skeptiků, kteří to považovali za výmysl a snahu vymývat lidem mozky.

Následně vznikaly na základě Pitvy mimozemšťana další pořady, rozebírající klip dopodrobna. Některé pouze argumentovaly, proč nemůže být celá věc skutečnou, jiné se Santillimu dokonce vysmívaly.

V roce 2006 sám Santilli přiznal, že jeho film obsahuje pouze pár záběrů z původního natáčení, protože se k nim filmové pásky dostaly vlhké a zrekonstruovat je bylo náročné. Tím ovšem pravdivost filmu nikdy nevyloučil.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články