Horor To: Klaun naháněl hrůzu i členům filmového štábu. Pod děsivou maskou se skrývá známá tvář se smutným osudem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
To Klaun
To Klaun

Tim Curry vyděsil v devadesátých letech celou Ameriku svou rolí zubatého klauna, jenž zneužívá a vraždí děti. Role běsnícího klauna mu byla po letech nabídnuta znovu. Jak na nabídku reagoval?

Anglický herec Timothy James Curry se narodil v roce 1946. Vystudoval drama a anglistiku a už od mládí se objevoval na divadelních prknech.

Velký úspěch získal i u kritiků za svou roli ve slavném muzikálu Vlasy nebo v Shakespeare Company.

Transvestita nebo vrah

Nezůstal však jen na anglických prknech, zabodoval také v zámoří na Broadwayi. V The Rocky Horror Show ztvárnil transvestitu a představení mělo takový úspěch, že se ji režisér Jim Sharman rozhodl natočit také jako celovečerní film se Susan Sarandon.

Ve filmu Legenda podle románu J. R. Tolkiena mu režisér Ridley Scott svěřil roli Temného pána.

Další děsivou postavou byl klaun Pennywise z hororu To. První dvojdílné filmové zpracování knižní předlohy Stephena Kinga bylo natočeno v roce 1990. Tim coby vraždící klaun svým kostýmem děsil i členy filmového štábu.

Zdroj: Profimedia

Ačkoliv je ve filmu v podstatě hlavní postava, objeví se zde pouze dvacet minut.

V rodinné komedii dostal pořádnou facku

Úplným opakem byla jeho role v rodinné komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Jako recepční v hotelu Plaza si neuměl poradit s malým Kevinem, který si i bez rodičů pronajal nejdražší apartmá. Za svou neschopnost si vysloužil od filmové maminky Kevina pořádnou facku.

K roli záporáků se vrátil i v komedii Charlieho andílci, kde ztvárnil zloducha Corwina.

Kromě zpěvu zvládá i jinou práci se svým hlasem, a proto jej často propůjčoval animovaným postavám.

Role běsnícího klauna mu byla po sedmadvaceti letech od první verze nabídnuta znovu, ale on ji kvůli zdravotním problémům odmítl. Dnes je mu čtyřiasedmdesát let a po mozkové mrtvici je upoután na invalidní vozík.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články