Guinnessova kniha rekordů: Nejpotetovanější senioři světa se dali dohromady v tetovacím studiu

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
tetovani seniori
Zdroj: Shutterstock

Zatímco on si své první tetování nechal udělat v 18 letech, ona si počkala až do svých 57 let. Zcela nepřekvapivě se v roce setkali v tetovacím salonu. O několik let později již mají potetovanou většinu těla a jsou partneři. Seznamte se s nejpotetovanějším párem důchodců na světě.

Jedenasedmdesátiletá Charlotte Guttenberg z Floridy vždy toužila mít tetování. Její manžel však tuto touhu nechápal, body art neměl rád a nelíbil se mu. Své ženě dokonce přikazoval, jak má vypadat.

Tetovat se nechala, až když manžel zemřel

Své velké přání si splnila až pět let po jeho smrti. Psal se rok 2006 a Charlotte poprvé vešla do tetovacího salonu. Tetování dostala jako dárek k sedmapadesátým narozeninám. A tehdy se jí změnil život.

Tetování motýla

Prvním obrázkem na jejím těle se stal motýl na hrudi. Už když si ho nechávala vytetovat, bylo jí jasné, že se rozhodně nejedná o poslední tetování. „Okamžitě jsem věděla, že budu chtít celotělový oblek,“ svěřila se Charlotte pro Guinnessovu knihu rekordů.

Tehdy se stala další zásadní věc v jejím životě

V tetovacím studiu se objevil tatérův přítel Chuck Helmke. Jeho manželka zemřela měsíc předtím. Tatér ho požádal, aby Charlotte během dlouhého a bolestivého procesu tetování trochu utěšil. Chuck, který sám dobře věděl, jak může tetování bolet, proto Charlotte držel celou dobu za ruku. O rok později již tvořili pár.

Tři tetování za den

Osmdesátiletý Charles „Chuck“ Helmke s tetováním začal podstatně dříve. Své první si nechal udělat v osmnácti letech, když s přáteli narukoval do americké armády. A to hned tři v jeden den. A další postupem času přibývala. Nyní se může pochlubit obrázky na 97,5 % těla.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Guinness World Records (@guinnessworldrecords)

Tetování nemají jen na obličejích

Charlotte svého nového partnera brzy dohonila a po několika letech vztahu již mají oba „celotělové obleky“ – tetování po celém těle. Charlotte kérkami zaplnila 98,75 % svého těla. Nepotetovaný tak má, stejně jako Chuck, v podstatě pouze obličej a chodidla.

Rekordů mají hned několik

Pár se tak oficiálně zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jako nejpotetovanější senior a nejpotetovanější seniorka na světě. Charlotte se stala ještě nejpotetovanější ženou všech dob a nejvíce tetovanou žijící ženou. Chuck je též držitelem rekordu v nejvyšším počtu lebek vytetovaných na těle.

Na otázku, proč mají tolik tetování, Charlotte a Chuck odpovídají: „Protože můžeme. Množství není ničím omezeno, pouze naší vlastní touhou. Oba máme celotělové obleky, které jsou tematicky velmi duchovní a orientální. I když oba je máme velmi odlišné. Naše tetování vypráví příběh. A zdá se, že oba máme hodně co říct.“

Chuck má vytetovaný i popel své zesnulé ženy

Chuckovo nejoblíbenější je vzpomínkové tetování na zesnulou manželku. Obsahuje její jméno a dvě plyšové hračky, které s sebou brali na cesty po světě. Charlotte má nejradši své první tetování – motýla na pivoňce.

Pár samozřejmě budí na veřejnosti velkou pozornost. Reakce jsou vesměs pozitivní, ale občas slyší i negativní a urážlivé komentáře. „Uvědomujeme si, že tetování není pro každého. Nikdy nikomu nevnucujeme naše nápady, ani nikoho nenutíme se na nás dívat. Nenutíme lidi, aby se nechali tetovat, pokud je to nezajímá. Je to osobní rozhodnutí,“ říká Chuck pro Guinness World Records.

Tetování překlenuje věkové a genderové rozdíly

Těší je, že díky tetování s nimi na veřejnosti zapřádá rozhovor mnoho mladých lidí, kteří by se s nimi pravděpodobně jinak nebavili. „Myslíme si, že naše tetování nás činí přístupnějšími“, vysvětluje Chuck.

Díky tomu že jsou držiteli Guinnessova rekordu se osobně nebo na sociálních sítích setkali s mnoha lidmi, kteří je obdivují a ptají se na jejich umělecká díla. „Dává nám to příležitost komunikovat s lidmi, které bychom jinak nepotkali“, radují se Charlotte a Chuck v rozhovoru pro Guinnessovu knihu rekordů.

Zdroj: guinnessworldrecords.com, independent.co.uk
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články