Copper Beech Farm, nejdražší dům Ameriky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Copper Beech Farm 1
Copper Beech Farm 1

Nemovitosti na ceně stoupají, pokud byste si však chtěli pořídit Copper Beech Farm, na zaplacení hypotéky byste zřejmě potřebovali několik životů nebo výhru v loterii.

Historie nádherného sídla

Rezidence Copper Beech Farm, zvaná také Lauder Greenway Estate, totiž získala titul nejdražší v Americe. Proč je tak finančně nákladná a věřili byste tomu, že si tuto nemovitost nakonec skutečně někdo koupil? Tato „vilka“ svému majiteli poskytne plochu celkem 1 400 m². Dalších celkem 650 m² tvoří suterén a půda.

Zdroj: Luxuryestate.com

Historie stavby sahá až do roku 1890 a našli bychom ji v americkém Connecticutu. Postavena byla původně pro průmyslníka Johna Hamiltona Gourlieho. Po většinu doby své existence však bylo honosné sídlo v rukou rodu Lauder Greenway, po nich také získalo svůj další název. Jedná se v současnosti o největší dochované sídlo tzv. pozlaceného věku (dějinné období USA charakteristické výrazným hospodářským rozmachem).

Hlavní budovu tvoří 4 patra s velkorysými 12 ložnicemi. Za pozornost v interiéru stojí například i působivá knihovna vykládaná dřevem. Součástí domu je samozřejmě vlastní bazén, nechybí tady ani tenisový kurt nebo skleníky.

Zdroj: Luxuryestate.com

K nemovitosti přísluší taktéž rozlehlé zahrady a majitel panství si může dokonce užít soukromý ostrov. A najdete tady i některé zajímavosti, například tzv. spací terasy. Vybudované byly v dobách, kdy neexistovaly klimatizace.

Současný život nemovitosti Copper Beech Farm

Není divu, že sídlo má doslova astronomickou hodnotu. Přesto se ovšem našel kupec, který byl ochotný zainvestovat. Už v roce 2014 se prodalo za rekordních 120 milionů dolarů, díky čemuž se zároveň Copper Beech Farm může pyšnit oním rekordem nejdražšího domu v Americe. A pozor, za zamýšlenou hodnotu se velkorysé bydlení rozhodně neprodalo. Podařilo se docílit jen 61 % původní částky.

Prodejcem byl dřevařský magnát John Rudey. Dle dostupných informací dům odkoupila Conservation Institute LLC, podrobnosti o celé transakci však známy nejsou. Ostatně nákup prostřednictvím LLC (forma obchodní společnosti podobná českému s.r.o.) je v USA poměrně běžnou záležitostí právě z důvodu zachování anonymity.

Ví se tak jen to, že cena se musela před finálním prodejem snížit hned několikrát a než se našel kupec, trvalo to 11 měsíců. Další podobně rekordní sumou byla nemovitost prodávaná za 117 milionů dolarů v Kalifornii.

Autor: Denisa Holanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články