Bývalému králíčkovi Playboye ukradli pořádného králíka. Nejstarší modelka světa za něj nabízí tučnou odměnu

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Edwards Annett
Zdroj: Profimedia

Annette Edwardsová žije ve Stoultonu, ve Worcestershire v Anglii. Bývala modelkou a po celý život má zvláštní zálibu. Miluje totiž králíky. Dokonce chtěla jako jeden vypadat, konkrétně jako kreslená Jessica Rabbit. Nakonec se vrhla na jejich chov a byla v něm velice úspěšná. Stalo se jí ale něco neuvěřitelného. Z jednoho kotce se jí ztratil králík. Nebyl však obyčejný.

Annette Edwarsová se narodila v roce 1952. Vychovávala ji babička, která si na své zahradě pěstovala králíky. Když bylo dívce 15, stala se modelkou. V pouhých 17 letech se ale vdala, měla první dítě a svou kariéru modelky na čas odložila. Byla také

Nejstarší modelka světa chová králíky

Pokračovala v ní až v pokročilém věku, kdy spolupracovala především se značkou Nivea. Svou kariéru ukončila až v šedesáti pěti letech, a stala se tak oficiálně nejstarší modelkou na světě. Žena je známá také tím, že utratila několik tisíc liber, aby vypadala jako kreslená postava Jessica Rabbit.

Králíci jsou její celoživotní vášní. Po aktivní kariéře se začala věnovat chovu obřích králíků, kteří se označují jako Continental Giants. Čtyři její odchovanci jsou dokonce držiteli několika světových rekordů.

Nejdelší králík ztracen

Pohřešovaný Darius je už dvanáctiletý kontinentální obří králík, který je jedním z těchto rekordmanů. V roce 2010 byl vyhlášen nejdelším králíkem na světě. Jeho délka činí neuvěřitelných 129 centimetrů. Ve stejném roce byl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší králík světa.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Jeho majitelka je zoufalá. Nejprve nabízela odměnu 1000 liber, což je necelých 30 000 korun, nyní to však ještě zvýšila na dvojnásobek. Svou ztrátu samozřejmě nahlásila na policii, a dokonce neváhala a najala si soukromého zvířecího detektiva.

Péče o něj je náročná

Majitelka zvířete příliš nechápe smysl jeho odcizení. Podle ní je totiž Darius už v důchodovém věku a plození potomků u něj nepřichází v úvahu. Dokonce veřejně apeluje na únosce, aby to nezkoušel, neboť by to králíka mohlo stát život.

A to není jediný rizikový faktor. Darius má vzhledem ke svému stáří nasazenou speciální dietu. Podle majitelky je životně důležité, aby byla dodržována. A má tedy legitimní obavy, zda ji neprávoplatný majitel zvládne dodržovat.

Pojistný podvod?

Veřejnost se ale ke kauze staví celkem skepticky. Na sociálních sítích začínají lidé spekulovat, zda se nejedná jen o pojistný podvod. Lidé začali spekulovat, zda byl její mazlíček pojištěný, popřípadě na jakou sumu. Majitelka to nechápe.

„Lidé si myslí, že je to podvod,“ řekla pro BBC. „Je to smutné, ale co mám dělat? Zvláště v této době, je to hrozné,“ dodala žena pro zpravodajský web. Policie jí prozatím věří a krádež králíka za zahrady aktivně vyšetřuje.

Zdroj: BBC.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články