Brýle Jeffreyho Dahmera jdou do dražby. Lidé jsou ochotni dát za pozůstalost vraha a kanibala miliony

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Jeffrey Dahmer
Zdroj: Profimedia

Nespočet lidí si přeje mít doma nějaký ten předmět související se slavnou osobností. Pokud se draží něco, co patřilo kdysi nějakému velkému zpěvákovi či herci, točí se v tom vždy opravdu hodně peněz. Vlnu nesouhlasu ale vyvolala dražba brýlí sériového vraha Jeffreyho Dahmera.

Jeho jméno je v posledních několika měsících v médiích vídáno často. Poměrně nedávno totiž Netflix uvedl seriál, který zachycuje jeho celý příběh. O tom, co všechno během svého života Dahmer napáchal, jsou tak lidé dobře informováni.

Přesto ale ve chvíli, kdy bylo v médiích zmíněno, že se draží brýle slavného vraha, objevil se nespočet zájemců, kteří jsou za předmět ochotni zaplatit velké peníze. A to nejde mnohým do hlavy, považují za nesmysl utrácet peníze za něco, co patřilo tak kruté bytosti.

Vrah a kanibal

Web Serrial Killers označil Dahmera za jednoho ze dvou nejslavnějších amerických sériových vrahů. Společně s ním přisoudil tento titul ještě Tedu Bundymu. Dahmer totiž už v deseti letech projevil velký zájem o násilí na zvířatech a pitvání jejich mrtvých těl.

Brzy mu ale zvířata nestačila. Začal mít představy o vraždění mladých mužů, přemýšlel nad tím, jak pitvá právě jejich těla. A nakonec nezůstalo jenom u myšlenek. „Asi někdy v 15 nebo 16. Tehdy mě nenapadlo, že to někdy udělám,“ přiznal se dokonce podle tohoto webu při výslechu.

Na svědomí měl Jeffrey Dahmer 17 lidských životů. Vodil si domů mladíky, které znásilňoval a poté vraždil. Policie u něho v bytě objevila důkazy o tom, že těla svých obětí rozřezával, některé části vařil a konzumoval. On se k tomu později také přiznal.

Za své činy byl Dahmer odsouzen k 15 trestům doživotí. Nakonec ale zemřel v poměrně mladém věku. 28. listopadu 1994 ve věznici Columbia Correctional Institution ve Wisconsinu ho umlátil železnou tyčí spoluvězeň a odsouzený vrah Christopher Scarver.

Legendární brýle

Po Dahmerově smrti se jeho brýle dostaly do rukou Taylora Jamese, člena Cult Collectibles z Vancouveru, který už několik předmětů spojených s tímto vrahem dražil. Oznámil, že je ochotný prodat i brýle, a to za minimální částku 150 000 dolarů (asi 3,6 milionu korun).

Zatímco mnoho předmětů nabízí Taylor přímo na webu, v případě zájmu o brýle uvedl, že si přeje, aby ho zájemce kontaktoval osobně, popsal web TMZ. James podle svých slov sbírku Dahmerových pozůstalostí spravuje s tím, že peníze za vydražené věci pak z velké části putují k rodině vraha a jen část si ponechá on sám.

Zdroj: Augustman, TMZ, Grunge, Serrial Killers

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články