Brandon Lee: Technická chyba při natáčení jej stála život. Zlí jazykové přišli s jiným vysvětlením

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Brandon Lee Bruce Lee
Brandon Lee Bruce Lee

Jméno Bruce Lee si asi vybaví téměř každý. Skvělý herec akčních filmů, který se proslavil například ve snímku Velký šéf, Cesta draka nebo Hra smrti, měl syna, na něhož bohužel nestihl být pyšný. Oba totiž zemřeli v mladém věku.

Bruce Lee už odmalička vynikal v herectví a proslavil se poměrně rychle. Když se mu narodil syn, chtěl pro něho být vzorem. Jenomže když bylo Brandonovi teprve osm let, jeho otec tragicky zemřel.

Herci bylo pouhých třicet dva let. Měl mozkový edém a podle lékařů se nedalo nic dělat. I tak samozřejmě vznikly spekulace o tom, že za jeho smrt mohl někdo zvenčí. Nikdo ale netušil, že jeho tragickou smrt bude následovat po pár letech i ta synova.

Chtěl se věnovat divadlu

Brandon zdědil nadání po otci. Zahrál si v několika filmech malé vedlejší role a doufal, že se jednou stane hercem v divadle. Natáčení ho nebavilo, ale když k němu byla příležitost, chopil se jí.

Snímek Vrána ho měl proslavit. Doufal, že by si ho mohl všimnout i nějaký divadelní režisér, a mohl by tak nastartovat svou kariéru. Jenže Brandon bohužel při natáčení zemřel.

Mohla za to technická chyba

Brandon si měl ve filmu zahrát ducha, který se vrací po smrti, aby se pomstil gangu za smrt svou a své přítelkyně. V jedné ze scén na něho měly být vystřeleny falešné projektily.

On měl pouze s pomocí barviva aktivovat skvrny na svém oblečení. Jenomže místo toho ho zasáhly skutečné kulky, se kterými nikdo nepočítal.

Film byl podle všech od začátku prokletý. Jeden z techniků utrpěl hned první den zásah proudem, později si jeden z dělníků probodl ruku šroubem. Se smrtí hlavního hrdiny ale nikdo nepočítal.

Den před natáčením byl systém střílející falešné projektily používán při jiných scénách. V těch se střílelo do figurín, takže vylétávaly ven skutečné náboje. Jeden z nich se ale uvnitř zasekl, aniž by si toho kdokoli všiml.

Ten poté při natáčení vypálil na Brandona, který stál tak blízko, že mu kulka přesekla dvě břišní tepny. Byl okamžitě převezen do nemocnice, kde bojoval o život. Bohužel boj prohrál.

Šlo skutečně o náhodu?

Dva týdny po nehodě se měl Brandon Lee ženit. Místo toho ale jeho snoubenka čekala v nemocnici na ty nejhorší zprávy. Ve věku dvaceti osmi let mladý a nadějný herec zemřel, aniž by si kdy splnil svůj sen zahrát si v divadle.

Ačkoli byl případ vyšetřován a došlo se k závěru, že to byla pouze nehoda, mnozí skeptikové tvrdí, že v tom mohl mít někdo prsty. U slavných osob jsou tyto spekulace pravděpodobně nevyhnutelné.

Smrt Brandona navíc posílila i konspirační teorie o smrti jeho otce. Někteří dodnes tvrdí, že si na rodinu někdo zasedl, jiní mají za to, že měli oba herci zkrátka smůlu. Pravdivější je nejspíše druhá verze, ovšem vyloučit nelze nic.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články