Velkonohá žena z Ohia dokázala světu, že genetické vady nejsou vadou pro kariéru ani rodinný život. Takto vypadala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
fanny mills e1611339149493
Zdroj: Charles Eisenmann, Public domain, via Wikimedia Commons

Lidé s viditelnými genetickými vadami někdy děsí své okolí, které bývá plné předsudků. Jindy se tyto osoby, které se narodily něčím ozvláštněné, snaží uplatnit ve světě cirkusových vystoupení, kde jejich abnormalitu lidé ocení.

Fanny Mills se ale nezařadila ani k odpadlíkům, ani k těm, kteří své zvláštnosti využívají. Snažila se žít svůj život tak, jako by byla úplně normální ženou.

A to i přesto, že na ní na první pohled bylo vidět, že tomu tak není. Narodila se totiž s obrovskými chodidly. A když píšeme obrovskými, myslíme tím skutečně nohy, které nikdo jiný na světě neměl.

Rodiče si mysleli, že je to stresem matky v těhotenství

Fanny se narodila v roce 1860. Její rodiče si pár měsíců po porodu všimli, že má holčička nepřirozeně velká chodidla. Začali s ní ihned navštěvovat lékaře.

Nohy holčičce ale rostly a už v jejích deseti letech byly neuvěřitelného půl metru velké. Dívka měla problémy s chůzí a rodina se potýkala s finančními problémy, protože na tak velká chodidla bylo třeba šít speciální boty.

Nějaký čas rodina věřila tomu, že dívčina vada je způsobená stresem, který matka prožívala v těhotenství. Její oblíbený kůň si totiž zlomil nohu a ona byla ve velkém psychickém napětí.

Nakonec ale lékaři oznámili rodičům, že dívka trpí genetickou vadou, která se nazývá Milroyova choroba. Vyznačuje se nadměrnou tvorbou tekutin a nezhoubnými nádory v oblasti kotníků.

Přestože Fanny byla podle mnohých dětí monstrum, jak rostla, ukázalo se, že je jinak opravdu krásnou ženou, která si zaslouží pozornost. A tak se nakonec dostala až k modelingu.

Založila rodinu, její dítě bohužel nepřežilo

Když bylo Fanny Mills dvacet pět let, začala se účastnit módních přehlídek, kde si získala velkou pozornost. Ona sama věděla, že je to především kvůli její abnormalitě, snažila se ale zapůsobit především svou krásnou tváří.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The women of the past. (@ladies_of_history)

S přehlídkami jí pomáhala zdravotní sestra Mary Brownová, jejíž bratr William se do Fanny brzy zamiloval. Nakonec ji požádal o ruku a ona žádost přijala.

Příběh velkonohé ženy z Ohia dokazuje, že i s fyzickými abnormalitami lze žít poměrně normální život. Její muž ji skutečně miloval, a rodině se dokonce narodilo i dítě.

To bohužel po pár letech zemřelo na následky nemoci. V roce 1892 Fanny závažně onemocněla a byla nucena skončit s přehlídkami. Její muž se o ni staral do poslední chvíle.

Bohužel i přes veškeré snahy lékařů nebylo možné nic dělat. Fanny Mills nakonec ve stejném roce zemřela.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články