Syn spisovatele Ernesta Hemingwaye se oblékal do ženských šatů. S otcem měli velmi napjaté vztahy

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Hemingway Ernest
Zdroj: Profimedia

Slavný americký spisovatel Ernest Hemingway měl tři syny. Ten nejmladší, Gregory, měl obzvlášť pohnutý osud. Jeho matka zemřela v jeho 19 letech a střídavě se s otcem obviňovali, kdo za to mohl. Mladík byl navíc transsexuál, oblékal se do dámských šatů a na sklonku života podstoupil změnu pohlaví.

Gregory Hancock Hemingway se narodil 12. listopadu 1931 v Kansas City v Missouri. Jeho matka Pauline byla již druhou manželkou Ernesta Hemingwaye.

Jako mladý absolvoval nejprve Canterburskou katolickou školu, následující vysokou školu v Annapolisu ale nedokončil.

Hemingway and Marlins

Zdroj: Not specified, owned by John F. Kennedy library, Public domain, via Wikimedia Commons

Rád se převlékal

Hemingway si se synem nejprve velmi rozuměl. Líbilo se mu chlapcovo nadání na sport a také je spojovala záliba ve zbraních. Vše se ale změnilo, když bylo Gregorymu asi deset let.

Otec ho nachytal, jak si zkouší šaty a silonky své nevlastní matky.

Jeho otce to strašlivě rozzlobilo. Dodnes se vedou diskuze, zda byla tato prudká reakce opravdu jen reakcí mužného spisovatele, jehož hrdinové jsou silní chlapi, nebo zda měl i on sám problémy se svou sexualitou a vybíjel si to na synovi. Tak či tak, jejich vztah už nikdy nebyl stejný.

Vše se ještě zhoršilo v roce 1951, když byl Gregory zatčen v kině v Los Angeles. Jeho otec jako důvod zatčení syna uvedl „užívání drogy stimulující mysl předtím, než to bylo v módě“. Ve skutečnosti byl jeho syn zatčen za to, že se snažil použít dámskou toaletu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený All That’s Interesting (@all_thats_interesting)

Smrt matky a pocit viny

Ernesta Hemingwaye to opět strašně rozzuřilo a svůj vztek namířil na Gregoryho matku Pauline, se kterou už byl víc jak deset let rozvedený. Exmanželé se několik hodin hádali, Hemingway jí dával za vinu to, co se stalo, a vyčítal jí, co vyrostlo z jejich syna.

Pauline druhý den ráno zemřela. Ernest neváhal a syna obvinil ze smrti matky. To bylo naposledy, kdy se viděli. Gregory odjel do Afriky a tam většinu času jen neřízeně pil. S otcem si vyměnil jen několik dopisů a žádný nebyl zrovna v přátelském duchu.

Roku 1959 byl Gregory přijat na lékařskou školu v Miami. Ještě při studiu si zjistil, že jeho matka měla vzácný nádor na nadledvinách, který produkoval příliš velké množství adrenalinu, což způsobovalo hypertenzi.

Předpokládal, že hovor s jeho otcem matce zvedl krevní tlak a příliš mnoho adrenalinu udělalo zbytek. Svému otci tehdy napsal: „Nebyl jsem to já, kdo ji zabil, ty parchante, to jsi udělal ty.“

Konec života

Gregory Hemingway nebyl v životě příliš úspěšný. Ani jedno z jeho čtyř manželství nevydrželo a kvůli svému problému s alkoholem přišel i o lékařskou licenci.

V roce 1995 se nakonec rozhodl pro změnu pohlaví. V roce 2001 byl zatčen za výtržnictví, neboť se po ulici pohyboval nahý. O pět dní později bylo v cele nalezeno jeho mrtvé tělo. Nebylo prokázáno žádné cizí zavinění.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články