Hitler trpěl ailurofobií, ale fenu Blondi z chovatelské stanice na Opavsku miloval. Žárlila na ni i Braunová

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Hitler Blondi
Zdroj: Profimedia

Nacistický vůdce Adolf Hitler nenáviděl lidi, a především ty neárijského původu. Stejnou nenávist choval také ke kočkám, ale psy naopak miloval. Jeho fenka Blondi s ním trávila mnoho času a Hitlerova milenka Eva Braunová na ni dost často žárlila. Měla k tomu důvod?

První pes, kterého si Hitler pořídil, byl foxteriér. Našel ho v rámci své služby během první světové války a už mu zůstal. Pes si ho svou povahou získal a od té doby mu vždy dělal společnost.

Foxteriéra ale později vyměnil za jinou rasu, a to čistokrevného německého ovčáka. Naopak naprosto podřadné pro něj byly kočky, které v něm vzbuzovaly ailurofobii, což je v podstatě chorobný až iracionální strach ze všech těchto šelem.

Nacista se psem nemůže být tyran

Se svými psy často pózoval na fotografiích, protože mu dodávali lidskou tvář. Pes je přece jen odjakživa považován za nejlepšího přítele člověka, a kdo má rád psy, nemůže být tyran. V tomto případě se ale jednalo o výjimku.

Vůbec posledním mazlíčkem vůdce Třetí říše byla fenka německého ovčáka Blondi, která pocházela z vyhlášené chovné stanice v Kravařích na Opavsku. Od dvacátých let dvacátého století ji tam vedl František Czerny a ovčáka z jeho stanice později dostal také prezident Edvard Beneš.

Fenka ze Slezska byla jeho favoritkou

Hitler dostal fenku Blondi jako dárek od svého tajemníka Martina Bormanna a okamžitě si ho získala. I ona svého pána bezmezně milovala.

Hitler Blondi

Zdroj: Profimedia

Projevovala mu naprostou oddanost a na všechny ostatní byla ostrá. To Hitlerovi ještě více imponovalo, a fenka mu tak mohla být stále na blízku. Dokonce s ním měla dovoleno spát v posteli.

Tuto skutečnost však těžce nesla Hitlerova milenka Eva Braunová. Ta se svou oddanost vůdci pokusila několikrát projevit i skrz demonstrativní sebevraždu a velmi toužila stát se jeho vyvolenou.

Milenka na ni žárlila

Blondi to s ní neměla jednoduché. Vždy, když byla příležitost a Hitler to neviděl, bez zaváhání do ní pod stolem kopla. Fenka si to samozřejmě nechtěla nechat líbit a po žárlivé milence vyjela. Jenže za to také byla svým pánem pokaždé potrestána.

Se svým pánem byla Blondi až do posledních dní. Několik měsíců s ním trávila v bunkru při v Berlíně, kam se ke konci války Hitler a jeho nejbližší uchýlili.

Hitler Blondi

Zdroj: Profimedia

Ještě předtím ale stihla zabřeznout a narodilo se jí pět štěňat. Bohužel je nečekal pěkný osud.

Jak se blížila vojska Spojenců a Rudé Armády k Berlínu, rozhodl se Hitler se svým životem skoncovat sám. Většina jeho nejvěrnějších pracovníků zvolila stejný odchod a Blondi bohužel neměla na výběr.

Za svou věrnost byla odměněna kyanidem

Hitler si těsně před svou smrtí obstaral kyanidovou kapsli, a aby se ujistil, že správně funguje, rozhodl se ji vyzkoušet na své milované fence Blondi.

Ta ihned po rozkousnutí kapsle zemřela a Hitlera to samozřejmě velmi zasáhlo. Nechtěl však, aby padla do rukou nepřátel, protože viděl, jaké potupy se dočkal po smrti jeho blízký spolupracovník a fašistický vůdce Itálie Benito Mussolini.

Den po smrti Blondi spáchal sebevraždu také Hitler a jeho čerstvá manželka Eva. Psovodi poté zastřelili všechna štěňata, která Blondi porodila, a také dva teriéry patřící Evě.

Zdroj: Region Opavsko, idnes.cz
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články