Paul Walker: Rychlá a zběsilá jízda ho připravila o život. Pitva odhalila znepokojivé skutečnosti

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
paul walker
paul walker

Znali jsme ho z filmů Taková normální holka, Jízda do pekel nebo Osm statečných. Nejvíce se ale do povědomí diváků zapsal několikadílnou sérií filmů Rychle a zběsile.

Paul Walker měl vždy rád rychlá auta, a to nejen ve filmech, kde kvůli nim riskoval svobodu a ujížděl před policisty nebo válčil s ozbrojenými gangy, ale i v reálném životě. Jeho poslední jízda v roce 2013 ho ale stála život.

Už jako batole se objevil v televizi

Paul Walker se už odmalička chtěl věnovat herectví. Už jako batole se objevil v reklamě na plenky Pampers a později ho proto napadlo, že by se možná mohl na televizní obrazovky vrátit.

Předtím však vystudoval křesťanskou střední školu a věnoval se na vysoké studiu podmořské biologie. Pod vedením rodičů se ve dvou letech dostal k modelingu. Později si ho všimlo několik režisérů a on se tak postupně začal proslavovat ve filmech.

Před rokem 2000 si zahrál v několika hororech vedlejší role, až později se stal hlavní tvář filmové série Rychle a zběsile, podle které si ho většina z nás vybaví. Ironicky právě rychlá auta se mu nakonec stala osudným, když zemřel ve věku 40 let při bouračce.

Po nehodě podle všeho ještě několik minut trpěl

Paul Walker tehdy seděl na sedadle spolujezdce. Zemřel nejen on, ale i řidič auta Roger Rodas. Jejich porshe se po nárazu téměř rozpůlilo a trvalo jen několik chvil, než začalo vlivem vytékajících pojízdných hmot hořet.

Fanoušky smrt šokovala především z výše zmíněných důvodů: Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že právě rychlá jízda bude pro herce osudnou.

Jenže později Daily Mail zveřejnil několik detailů, které šokovaly ještě mnohem více.

Podle všeho měl herec po nárazu tělo ve strašném stavu. Měl zlomeno mnoho kostí, včetně pánve, klíční kosti a čelisti.

Navíc nebyl ani jeden jediný orgán, kterým by mohl posloužit jako dárce, protože došlo k mnoha vnitřním zraněním.

Paul Walker navíc podle všeho po nárazu ještě nějakou chvíli žil, protože se v jeho plicích objevily zbytky sazí.

Zemřel pravděpodobně na kombinaci traumatických zranění  a popálenin.

Fanoušci se s hercem rozloučili v roce 2013, i dnes po letech ale filmy s ním v hlavní roli vykouzlí úsměv na tváři nejednomu milovníkovi aut a akčních filmů. Bohužel sedmý díl Rychle a zběsile byl tím posledním, který Walker natočil.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články