Motorkářský gang rozpoutal na koncertě Rolling Stones peklo. Neuvěříte, jakou hrůzu chystal na samotného Jaggera

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
mick jagger
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Mick Jagger je žijící legenda. Slavný britský skladatel a hudebník se proslavil především jako frontman kapely Rolling Stones, byl ale mimo jiné pasován na prince v roce 2003 a je oprávněn využívat titul sir.

Začátky jeho kariéry byly bouřlivé. Koncerty Rolling Stones byly vždy nacpané fanoušky a rocková skupina dělala vše pro to, aby zajistila bezpečí sobě i ostatním.

Jenže bohužel ne vždy se to podařilo tak, jak bylo v plánu. Kvůli incidentu na koncertě v roce 1969 se stal Mick Jagger cílem motorkářského gangu, který měl v plánu muzikanta zabít. Mick se to ale dozvěděl až po téměř čtyřiceti letech.

Ochranka nadělala víc škody než užitku

6. prosince roku 1969 se konal koncert Rolling Stones v rámci bezplatného festivalu s názvem Altamont Speedway. Mick Jagger se svou kapelou tehdy jako ochranku najali gang motorkářů The Hell Angels.

Motorkáři byli za svou práci placeni pivem, nikdo ale netušil, že se velmi rychle opijí a začnou svou práci brát až příliš vážně. Ve snaze držet fanoušky dál od skupiny byli velmi násilničtí.

Členové jedné z dalších kapel, které měly na festivalu vystoupit, světově známí Grateful Dead, dokonce odmítli kvůli chování gangu na pódiu vystoupit. Všechno nakonec završil vůdce gangu.

Alan Passaro pobodal osmnáctiletou dívku, která se přišla s přáteli bavit a podpořit oblíbené zpěváky. Místo toho skončila v nemocnici, kde na následky svého zranění zemřela. Pro Jaggera to byl vrchol všeho a rozhodl se situaci řešit.

V médích oznámil, co se stalo, řekl veřejně, že už nikdy žádný motorkářský gang jako ochranku nenajme, a dokonce všem doporučil, aby se službám Pekelných andělů raději vyhýbali.

Nedokázali mu odpustit, ale matka příroda se jim postavila do cesty

Po celé události se samozřejmě proti gangu motorkářů obrátila společnost. Oni se proto rozhodli nenechat si to líbit a Micku Jaggerovi se pomstít.

Měli v plánu provést na něho útok a zabít ho, ale báli se, že by v jeho domě byla ochranka a oni se k němu nedostali. Proto se rozhodli ho napadnout v jeho chatě na pobřeží.

K tomu ale bylo potřeba, aby se po moři dostali na dané místo. Bohužel vyměnit motorky za čluny se jim nevyplatilo, protože vlivem počasí byly nepřekonatelné vlny a jejich čluny se brzy po vyplutí rozlámaly na kusy.

Celou tuto událost z onoho roku odhalily zprávy v televizi až v roce 2008, kdy se reportéři dostali k motorkářským deníkům.

Zda se ještě někdy později gang pokusil Micka Jaggera zabít, není známo.On sám se odmítl jakkoli vyjádřit k tomu, že se měl kdysi stát cílem atentátu. Byl ale překvapený, že o celé události dlouhé roky nevěděl.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články