David Rush: Má na kontě 36 zápisů v Guinnessově knize rekordů. Jejich bizarnost vás pobaví

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
David Rush
Zdroj: Profimedia

Nejspíš každý z nás by si přál být něčím výjimečný. A záznam v Guinessově knize rekordů k tomu rozhodně může přispět. Existuje mnoho zajímavých rekordů, kterými se dá vstoupit do dějin. Své o tom ví David Rush, který jich během svého života do knihy zapsal již zhruba 200. V současné době jich ale drží pouze 36.

Je mu 36 let a některé své vlastní rekordy překonal mnohokrát i on sám, když mu je někdo jiný sebral. Podařilo se mu například zapsat se do dějin nejdelší trasou, po které utáhl motocykl pouze pomocí své brady, nebo celkovým počtem 120 borůvek, které najednou vložil do úst.

David ale není jen sběratel rekordů. Rád také inspiruje ostatní kolem sebe k tomu, aby rozumně využívali čas a naučili se dělat něco nového, v čem jsou dobří. Právě proto nedávno na svém internetovém kanále sdílel inspirativní video, ve kterém ostatním radí, co a jak.

Rekordy se dají dělat se vším

David začíná svou rekordovou tour v kuchyni, kde na příkladech ukazuje, že zapojit se dá opravdu jakýkoli předmět nebo produkt, pokud má člověk dostatek trpělivosti a představivosti.

V prvních minutách videa David představuje možnosti rekordů s běžně používanými věcmi, například různými druhy džusů, brčky, papírovými utěrkami a dalšími předměty, u kterých by vás možná ani nenapadlo, že se s jejich pomocí do knihy rekordů dá zapsat.

Klíčem je trénink

Nic se nepovede napoprvé. To je podle Davida důležité si uvědomit. Jakýkoli nápad je třeba trénovat, ale nakonec všechno jde, když má člověk dostatek trpělivosti a motivace. On sám před každým pokusem o rekord tvrdě trénuje.

Například nejrychlejší vypití litru citronové šťávy pomocí brčka překonal jen díky tomu, že pravidelně prováděl různá cvičení. A podle jeho slov mu trvalo opravdu dlouho, než mohl vůbec o zápisu do knihy přemýšlet.

Nejprve bylo potřeba se naučit co nejrychleji pít brčkem. To trénoval s obyčejnou vodou, protože citronová šťáva byla příliš kyselá. Mezitím David prováděl také mnoho dechových cvičení, aby přesně věděl, kdy se nosem nadechnout a jak vydechovat.

Jen díky tomu se Davidovi podařilo v roce 2020 překonat dva do té doby aktuální rekordy. První byl právě v pití citronové šťávy pomocí brčka, druhý, velmi podobný, spočíval ve vypití litru limetkové šťávy pomocí brčka. I když se rekordy zdají podobné, ve skutečnosti jsou brány jako dva odlišné.

Mnoho rekordů dlouho neudrží

Další rekord, který David provedl pomocí obyčejné potravinářské folie, bylo nejrychlejší obalení celého těla jeho manželky. Od hlavy až k patě se mu ji podařilo zabalit nejrychleji ze všech lidí na světě, kteří to se svou manželkou kdy zkoušeli. A divili byste se, kolik takových lidí se najde.

Šílenců, kteří vymýšlí, vytváří a překonávají ty nejpodivnější rekordy na světě, je opravu hodně. Není se tak čemu divit, že je David ve svých rekordech neustále překonáván. Několik jich vytvoří, zatímco se na ně soustředí, ale někdo další překoná jeho ostatní rekordy.

On se ale nevzdává. Mnoho svých rekordů získal zpět. Ty, u kterých se mu to nepodařilo, se rozhodl nahradit jinými. K jeho dalším významným záznamům v knize rekordů patří stohování rolí toaletního papíru, nejvíce triček oblečených v jedné minutě nebo nejrychlejší vhození pingpongového míčku do pěti kelímků.

Rekordy se dají provádět zkrátka se vším, kdykoli a kdekoli. Stačí jen představivost a snaha. Možná vás napadne něco, co ještě nikdy nikdo nevyzkoušel, a budete mít možnost se zapsat mezi rekordmany s něčím úplně novým.

Zdroj: YouTube, guinnessworldrecords.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články